Bláznivý příběh z Brazílie: Vězeň chtěl utéct dírou ve zdi, kvůli pivnímu pupku se v ní zasekl. Dopadlo to katastrofálně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vezen
Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada vězení, z nichž není úniku. Lidé, kteří se o to pokouší, obvykle selžou. To ale není případ jedné brazilské věznice, kde se dva vězni v roce 2012 dohodli na tom, že spolu takzvaně vezmou roha. Mladšímu a štíhlejšímu se to podařilo, jeho kolega už ale takové štěstí neměl.

Útěky z vězení bývají časté především u těch, kteří se snaží nějakým způsobem dokázat svou nevinu, nebo u těch, kteří vědí, že je čeká dlouholetý trest. Proč by se měl pokoušet o útěk někdo, kdo si má posedět pár měsíců, kdyby mu tím pádem jen hrozilo prodloužení trestu?

Ve skutečnosti se najdou i lidé, kteří si s touhle otázkou moc hlavu nelámou. Zajímá je, co je tady a teď, a chtějí být už zkrátka venku za každou cenu. Osmadvacetiletý Brazilec je toho příkladem. To, o co se pokusil, ale mělo jenom negativní následky.

Pár měsíců za krádež

Muž byl podle Metro.co.uk poslán za mříže kvůli drobné krádeži, a to jenom proto, že měl už předtím nějaké menší problémy s policií. Měl si ale odsedět jen poměrně krátký čas a nikoho by tak ani nenapadlo, že se právě on pokusí o útěk. Sám to asi původně neplánoval, když ale jeho o pár let mladší spoluvězeň plán navrhl, souhlasil.

Společnými silami pak udělali ve sprchách velkou díru do zdi. Tedy alespoň si mysleli, že je dostatečně velká. Tou se měli dostat ven, jenomže ne všechno šlo podle plánu. Mladší muž šel jako první a bez problému se protáhl. Potom ale přišla řada na druhého vězně.

Ten ale prošel dírou jen do poloviny svého těla a jeho břicho se zkrátka neprotáhlo. Nejspíš tehdy zalitoval, že má pivní pupek už v tak mladém věku. Nejhorší na tom ale bylo, že se nemohl dostat ani na jednu stranu, ani na druhou. Zůstal zaseknutý ve zdi.

Na pomoc museli přijet hasiči

Zatímco jeho kolega už byl několik minut na útěku, on se nemohl hnout. Ostatní vězni se ho sice snažili tlačit do díry i táhnout ven, on ale křičel bolestí a situace nikam nevedla. Nakonec proto museli být přivoláni strážní, kteří by brzy stejně byli přilákáni jeho křikem.

Ani ti ale nic nezmohli, a do vězení tak se speciálním vybavením museli přijet hasiči, kteří nebohého vězně ze zdi několik hodin vysekávali. Takové drama se samozřejmě neobešlo bez následků. A to jak fyzických, tak také těch, kterých se vězeň od začátku obával.

Kromě toho, že si odnesl pořádné modřiny a sedřené končetiny ho bolely ještě nějaký ten den, tak si také prodloužil trest hned o několik let. Zkrátka, utíkat z vězení, kde měl být jen pár měsíců, se mu ani trochu nevyplatilo. Jeho kolega byl dopaden o pár týdnů později.

Zdroj: 999thepoint.com, gizmodo.com, telegraph.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články