Muslimská učitelka vedla nelegální islámskou soukromou školu. Po žácích požadovala nehorázné částky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
muslimove skola
Zdroj: Rido / Shutterstock.com

Čtyřicetiletá muslimská učitelka a ředitelka v jedné osobě byla obviněná z vedení islámské nelegální soukromé školy, za kterou požadovala od svých studentů 2 500 liber za rok. To je zhruba 75 000 korun.

Škola nevyznává britské hodnoty, proto je učitelka a zároveň ředitelka školy Nadia Aliová stíhána. Školu dokonce provozovala i v době, kdy již byla obviněna. Sama ale popřela, že by se jednalo o školu, která plně nahrazuje ty klasické.

Škola fungovala pouze 18 hodin týdně

Ředitelka školy popřela, že by se jednalo o klasické vzdělávání, protože instituce fungovala pouze 18 hodin týdně. Za vedení nelegální islámské školy čelí vězení, ale vypadá to, že si z obvinění vůbec nic nedělá.

Školu provozovala i v době, kdy už byla obviněna, navíc žákům účtovala 2 500 liber za rok, což je skoro 75 000 korun. Není to přitom první případ, kdy chce policie zavřít podobné zařízení. Již v roce 2019 byli Nadia a její otec odsouzeni za vedení neregistrované školy.

Soudci, kteří případ mají na starosti, zjistili, že škola nesplňuje britské standardy, ani se tu neprovádí žádné prověrky učitelů, žáci tedy nemají jistotu, že jsou jim podávané informace pravdivé a v pořádku.

Měsíc po obvinění chce ředitelka školu registrovat

Jak napsal Dailymail.co.uk, ředitelka chce v provozu školy pokračovat a bude žádat o její registraci, aby mohla fungovat legálně. „Učím už 15 let a viděla jsem, jak děti potřebují jiný přístup, a o to se snažíme,“ řekla ředitelka osobně.

Podle jejích slov jsou její studenti šťastní a věří, že jako škola udělají všechno pro to, aby byly co nejdříve vidět jejich výsledky. Také dodala, že její škola rozhodně zákony neporušila právě z důvodu, že je otevřena pouze 18 hodin týdně.

O registraci požádala agenturu Ofsted, ale inspekce její žádost odmítla. Ředitelka se ale rozhodla v provozu pokračovat a pořádala zde kurzy. Vrchní soudce ji obvinil a upozornil, že může skončit ve vězení, protože školu provozuje i poté, co začalo trestní stíhání.

Aliová se rozhodla, že zaplatí kauci, aby mohla být propuštěna, a bude bojovat za to, aby se její soukromá škola nezavřela a mohla pomoci studentům ve vzdělávání. U soudu totiž přiznala své pochybení, což je bráno jako polehčující okolnost.

Zdroj: Daily Mail

Autor: Raina TomanováSouvisející články