Boris Becker byl po 8 měsících propuštěn z britského vězení. Čekala ho okamžitá deportace do Německa

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
boris becker
Zdroj: Profimedia

Původně si měl trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker odpykat 2,5 roku ve vězení. Nakonec byl ale propuštěn po 8 měsících. Po propuštění byl podle serveru Irish Examiner z Británie deportován do rodného Německa. Tam by mu žádný další trest hrozit neměl.

V posledních deseti letech žil dnes pětapadesátiletý Becker v Anglii. Právě proto skončil za mřížemi tam. Letos v dubnu byl soudem poslán do vězení za zatajování majetku a nezákonný převod stovek tisíc eur, kterým se chtěl vyhnout vyrovnání dluhů po vyhlášení bankrotu, připomíná server Sport.

Žalobkyně tehdy podle BBC uvedla, že bývalá světová jednička jednala nečestně, a to za plného vědomí. Dodala, že se i během soudů pokoušel Becker obviňovat ostatní a vlastní vinu zapíral. Nakonec tak rozsudek zněl 2,5 roku za mřížemi ve věznici Huntercombe v hrabství Oxfordshire.

Okamžitá deportace

Okamžitě po propuštění byla tenisová legenda deportována do rodné země. Ministerstvo vnitra podle Reuters k situaci uvedlo: „Jakýkoli cizí státní příslušník, který je usvědčen z trestného činu a odsouzen k trestu odnětí svobody, je hned po propuštění deportován.“

Velké část Beckerova majetku byla kvůli soudnímu řízení zabavena a on tak o hodně přišel. A to i v rodném Německu. V současné době se tak plánuje živit mimo jiné i sepsáním knihy. Už nyní je podle serveru The Guardian velký zájem o to, aby o své situaci napsal.

Podle informací serveru byla také Beckerovi nabídnuta možnost vybrat si jakoukoli pozici v Německé tenisové federaci. „Dveře federace jsou Borisi Beckerovi vždy otevřené. Pokud si trest odpykal, nic mu nebrání znovu nastoupit do funkce. Dokážu si ho představit jako šéfa mužského tenisu, reprezentanta, prezidenta nebo cokoli jiného. Abych to řekl na rovinu – Boris si může práci vybrat,“ uvedl viceprezident federace Dirk Hordorff.

Nespokojení fanoušci

Beckera mnoho fanoušků podporovalo i ve chvíli, kdy skončil ve vězení. Někteří jsou tak rádi, že se mu trest zkrátil. Většina lidí ale nesouhlasí s tím, že mu jeho podvody prošly tak lehce a ve sportovním světě se zdá, jako kdyby vlastně nic neprovedl.

I když na svém twitteru už nějaký ten čas aktivní Boris není, pod příspěvkem Sky NEWS na facebooku se objevila výrazná kritika. „Strávil pět minut ve vězení a teď se vrátil do Německa, kde může opět pracovat beze změny. Opravdu velmi nápravný trest,“ napsal jeden z uživatelů.

Řada lidí má pak problém s tím, že byl Becker deportován prakticky okamžitě, zatímco je v zemi mnoho migrantů, o jejichž deportaci se mluví měsíce. „To je snad vtip. Je komické, že jeho deportovali ihned a ekonomické migranty stále jenom řeší,“ napsal někdo.

Zdroj: Irish Examiner, Sport, BBC, Reuters, The Guardian, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články