Britney už není pod nadvládou svého otce. Po 13 letech může volně dýchat

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
britney spears
Zdroj: Profimedia

Popová zpěvačka Britney Spears se po 13 letech dočkala. Soud v Los Angeles ukončil omezení její svéprávnosti a fanoušci byli nadšení. Zvlášť ti, kteří se dostavili před soudní síň.

Transparenty, které ukazovaly, kdo za Britney stojí. Výskoky a neskutečná radost, která se nesla mnoho metrů. Britney byla osvobozena od nadvlády svého otce. I když se ona sama slyšení nezúčastnila, fanoušci přesto přišli. Informace přinesla agentura Reuters.

Na Instagramu se svěřila se svými pocity

I když na slyšení nebyla, nenechala své fanoušky bez odezvy. „Asi budu brečet,“ napsala zpěvačka na svůj profil na Instagramu. Tam ji sleduje více než 35 milionů lidí. Soudkyně k samotnému závěru uvedla, že opatrovnictví bylo ukončeno.

„Opatrovnictví nad osobou a majetkem Britney Spearsové je tímto ukončeno. Majetek bude nyní převeden z dočasného opatrovníka do zpěvaččina svěřeneckého fondu,“ sdělila soudkyně. Slyšení trvalo pouze půl hodiny, protože se žádná strana nepostavila proti rozhodnutí soudu.

Zpěvačka trpěla psychickými problémy, na jejichž základě jí byla odebrána svéprávnost. Ve všech ohledech za ni rozhodoval její otec Jamie Spears, kterého ale Britney velmi často kritizovala. Měla na jeho nátlak brát lithium nebo vystupovat před publikem. Nedovolil jí ani zasnoubení s přítelem.

S ním se ale Britney zasnoubila již v září a je nadšená, že znovu nabyla ztracenou svobodu. Jamie se stal opatrovníkem již v roce 2008, kdy se zpěvačka psychicky zhroutila. Od roku 2019 byl Jamie zodpovědný pouze za její majetek a finanční věci. Zpěvačce je nyní 39 let a vypadá to, že by konečně mohla být šťastná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Britney Spears (@britneyspears)

Ukončení opatrovnictví neznamená konec bitvy

Spears si najala advokáta Matthewa Rosengarta a společnými silami se snažili soud přesvědčit několik měsíců o tom, že zrušení opatrovnictví je jen prvním krokem k „ukončení kafkovské noční můry“, do níž byla uvržena. Sama zpěvačka již v červnu poznamenala, že by po 13 letech měla ráda zpátky svůj život.

I když bylo opatrovnictví zrušeno a Britney si může se svým životem nakládat, jak uzná za vhodné, bitva ještě neskončila. Pokračují spory mezi zpěvačkou a jejím otcem. Rosengart před několika týdny podal k soudu žádost, ve které žádá o výslech Jamieho Spearse.

Ten měl podle všeho mít u Britney v ložnici sledovací zařízení, což ale právník Jamieho odmítl. Jak se situace bude vyvíjet, bude určitě komentovat sama Britney na sociálních sítích, kde se poslední dny chlubí hanbatými snímky oslavujícími její svobodu.

Zdroj: Reuters, CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články