Britské zrůdy: Lidé nechali své psy v rozpáleném autě. A to nebylo to jediné příšerné, čeho se ten den dopustili

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pes v okynku auta
Zdroj: Shutterstock

Nejenže neváhali ukrást peníze ze sklenice na dýška v jedné z britských kaváren, navíc neměli problém nechat své pejsky zavřené ve vařícím autě. Když policie rozbila okýnko auta, aby téměř uvařené mazlíčky zachránila, majitelům se to nelíbilo. O otřesné události informoval deník Daily Mail.

Když tento pár posnídal v jedné z kaváren, požadoval od personálu vrácení peněz, protože s jídlem prý „nebyli spokojeni“. Po tom, co jim byly peníze za snědené jídlo vráceny, to těmto dvěma individuím zřejmě ještě nestačilo, a tak ukradli peníze ze sklenice na dýška, které patřily personálu.

A aby toho nebylo málo, na kamerách byli zachyceni, jak berou nápoje z lednice, se kterými odešli, aniž by za ně zaplatili.

Ukradli 3000 korun

Rodinka ve složení matka, otec a dva synové kolem věku devíti a šesti let si objednali jídlo, a když se obsluhující otočil, otevřeli lednici a tajně se sami obsloužili.

Prý tak restauraci okradli dohromady o přibližně 100 liber (v přepočtu o necelých 3000 korun).

Jedna ze zaměstnankyň se vyjádřila, jaké je to pro ně zklamání. V restauraci pracuje spousta mladých a snaživých lidí, kteří nakonec dostanou vynadáno za „nekvalitní jídlo“ a ještě přijdou o spropitné, na kterém v přeplněné restauraci tvrdě pracovali.

Nechali by své psy umřít

Již před tímto incidentem bylo sdíleno video, jak tento pár konfrontoval policii poté, co jim rozbila okýnko zaparkovaného auta, aby zachránila dva psy, kteří byli v autě zavření.

Vzhledem k tomu, že k incidentu došlo ve druhém nejparnějším dni v roce, byl vnitřek auta rozpálený a pejsci se v něm mohli uvařit.

Venku bylo ten den 24 stupňů. Vnitřek auta se za takových podmínek může vyhřát až na 47 stupňů Celsia. Pro psy to může být velice nebezpečné, nebo až smrtelné.

Už jen nechat psy zavřené v rozpáleném autě, je nelidské. Natož se pak vztekat, že si policie dovolila rozbít okýnko auta.

Neprojevili žádnou lítost

Jeden z kolemjdoucích si všiml psů zavřených v klecích v rozpáleném autě, kteří zběsile lapali po dechu. Zavolal tedy policisty. Ti se pokusili kontaktovat majitele vozu, ale marně. Rozbili tedy okýnko, aby psy dostali ven a dali jim vodu, kterou jeden z přihlížejících nabídl.

V tu chvíli přiběhli tito majitelé a nadávali jak na rozbité okýnko, tak na dav přihlížejících, kteří se na nábřeží v Brightonu shlukli.

Policie řekla majitelům, že nesmí nechávat v takovém počasí psy v autě. Ti však nevyjádřili sebemenší lítost nebo zděšení, že své mazlíčky mohli zabít. Jediné, nad čím bědovali, byla škoda na autě.

Psům se sice očividně trochu ulevilo, když získali přísun čerstvého vzduchu, nicméně majitelé je ven z auta nevyndali a nechali je stále zavřené uvnitř. Pak teprve místo opustili.

Nenechávejte pejsky v autě

Je velice důležité, aby majitelé psů nenechávali své mazlíčky napospas horku, které pro ně může být smrtelné. Otevřená okýnka ani umístění auta do stínu nepomůže.

Pokud někdy uvidíte zavřeného pejska v horkém autě, zavolejte policii.

Zdroj: Daily Mail

Autor: Julie BordášováSouvisející články