Chlapec s nejkrásnějšíma očima na světě má jeden velký sen. Potýká se však se šikanou

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
abushe
Zdroj: Profimedia

My Evropani jsme zvyklí na to, že naše oči jsou různě barevné. Jakmile se ale narodí dítě tmavé pleti, které má jinou barvu očí než tmavou, je to minimálně hodně zvláštní a velmi neobvyklé. Přesně to se stalo chlapci z Etiopie, který se narodil s blankytně modrýma očima.

Malý Abushe pochází z jižní částí africké Etiopie, ale zná ho celý svět. Otázka je, zda je za to roztomilý kluk rád. Dnes je mu čtrnáct let, a když se narodil s modrýma pomněnkovýma oči, jeho rodiče si mysleli, že je slepý. Později ale začali tvrdit, že je to dar od Boha.

Magická barva, která vás donutí zastavit

Abushe trpí takzvaným Waardenburgovým syndromem, což je genetická porucha. Jedním z jejích projevů je výrazná změna pigmentace na jedné části těla oproti ostatním.

Jde o vzácnou věc, které byste si na běžném člověku zřejmě nevšimli. Jenže na tmavé pleti chlapce působí opravdu překvapivě. Podle Národní lékařské knihovny v USA touto vadou trpí 1 člověk ze 40 tisíc lidí. Se syndromem je spojována i mírná hluchota či pomalejší vnímání, ale podle zahraničních médiích ani jedním Abushe netrpí.

Svět zná chlapce od roku 2019, ale poprvé se s ním setkal francouzský fotograf Eric Lafforgue na začátku roku 2016, když chlapec žil se svými prarodiči v dřevěné chatrči.

Fotograf sdílel snímek chlapce v únoru 2019 a k fotce napsal: „Nikdo by mu nevěnoval pozornost, ale když se podíváte do jeho očí, je to neuvěřitelná, až magnetická barva, která vás donutí zastavit.“

Obdivuje Messiho

Pro chlapce, který se stal díky své jedinečnosti slavným po celém světě, ale není život vůbec jednoduchý. Podle zahraničních médií se Abushe často setkává se šikanou od svých vrstevníků, kteří nechápou důvod jeho pomněnkově modrých očí. Někteří mu přezdívají „plastové oči“ či „monstrum“, jiní ho dokonce už několikrát zbili.

Abushe má přitom jediný sen. Obdivuje Messiho a sní o tom, že se stane profesionálním fotbalistou.

Když chatrč, ve které žil se svými prarodiči ve městě Jinka v jižní Etiopii, zachvátil požár, věci rodině shořely. Abushe zůstal s jizvou na čele a podařilo se mu zachránit jedinou věc: červený fotbalový míč, který se stal celým jeho vesmírem.

Snad se chlapci s nejkrásnějšíma oči na světě podaří jeho sen splnit.

Zdroj: Travelnoire.com, Traveltomorrow.com

Autor: Barbora TurkováSouvisející články