Spisovatelka vydala kontroverzní knihu o incestním vztahu se svým otcem. Ve 13 letech ji zotročil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Christine Angot
Zdroj: Profimedia

Christine Argot je francouzská spisovatelka, které je dnes 62 let. Ve svém životě si prošla mnohým. Informace o tom, co se jí stalo, se rozhodla předat světu, aby lidem ukázala, jak daleko to může zajít, když si nedokážete říci o pomoc. Mnohým ale připadají její knihy příliš kontroverzní.

Když byla Argot mladou dívkou, otec se o ni nezajímal. Jenomže později, když ji opět přijal jako svou dceru, začal ji zneužívat. Mezi jejím 13. a 16. rokem života ji pravidelně navštěvoval v ložnici, manipuloval s ní a ona se mu musela poddat.

I když přiznává, že se chtěla několikrát svěřit matce, nikdy to neudělala. Styděla se a otec jí vtloukl do hlavy, že by přiznáním pravdy jenom ublížila celé rodině. A tak dlouhé roky dívka trpěla a čekala, až se celá situace nějak sama změní.

Navázala s ním incestní vztah

Když se s otcem po letech Argot setkala, bylo jí 28 let. Tehdy s otcem na několik měsíců navázala incestní vztah, během kterého jí otec neustále volal, popisoval jí, jaké má erotické choutky, přemlouval ji k dalším schůzkám. A ona několikrát souhlasila.

Podle všeho musela. Věděla, že to, co dělá, je špatné, ale on ji už jako mladou zmanipuloval a ona nedokázala se situací nic dělat, nemohla se bránit. Dokonce prý podle jejích slov několik blízkých přátel o všem vědělo, nikdo ale nic neudělal.

Otec prý Argot podle jejích slov doslova zotročil tím, že k ní předstíral lásku. A ona mu zcela podlehla, než jí po nějakém čase došlo, jak špatné to je. Pak se s ním přestala vídat a dala se do práce na své knize, kterou později šokovala mnoho čtenářů.

Bez obalu

V knize, která se dá v České republice koupit pod názvem Incest, popisuje Argot bez obalu všechno, co s ní otec dělal. Nejen fyzické činnosti, které musela trpět, ale také to, jak ji psychicky týral a vydíral. Později napsala Argot ještě další čtyři publikace, které na tu první navazují.

Mnoho čtenářů má za to, že je autorka příliš kontroverzní, že píše o věcech až moc otevřeně, nebo dokonce že si za mnoho z toho může sama. Nic z toho ona nepopírá, na druhou stranu si ale myslí, že je třeba lidi varovat a ukázat jim, kam až to může dojít.

Někteří studenti psychologie dokonce její díla používají jako zdroje ke svým pracím na vysokých školách. Její příběh je silný a nemůže ho číst každý, je jen otázkou, jak se ke knize postavit, každopádně to, co chtěla Argot sdělit světu, je jasné a z tohoto pohledu je silnou ženou, která se jen snaží pomáhat ostatním.

Zdroj: dailymail.co.uk, wikipedia.org, literatura.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články