Chudák Abrhám: V okopčené norské Popelce si zahraje hlavní roli blonďatá zpěvačka. Vorlíček by ji nikdy nevybral

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
libuse safrankova manzel
Zdroj: Profimedia

Jak již víte, Norsko se rozhodlo natočit remake naší nejznámější pohádky Tři oříšky pro Popelku. Nyní se již jen dotáčí, snímek by měl do kin přijít 12. listopadu.

Ke zhlédnutí už je první propagační video, ve kterém můžete vidět, že hlavní postavu Popelky ztvární norská zpěvačka, která se mimo jiné zúčastnila také pěvecké show Superstar v roce 2013. Astrid Smeplassová vystupuje pod pseudonymem Astrid S.

Norové chtěli, ať film natočí Vorlíček

Norové původně plánovali, že by film mohl natočit Václav Vorlíček, dokud ještě žil. Ten to ale rázně odmítl, a to z jediného důvodu: „Přijel jsem do Osla, a když jsem viděl tamní děvčata, uvědomil jsem si, že tam žádnou druhou Libušku nenajdu,“ prohlásil.

Nakonec se musela postu režiséra ujmout Cecilie A. Mosliová, která se podílela na několika seriálech, například Mammon nebo Bez poskvrny. Film se do norských kin dostane již 12. listopadu, ale není jasné, jestli snímek bude i pro české diváky.

Trailer ještě nemá české titulky a je možné, že se v českých kinech ani neobjeví. My Češi máme svou Libušku, kterou bychom za nikoho jiného nevyměnili. I tak ale budeme zvědaví, jak se film povedl.

Podle některých zdrojů je film opravdovou kopií našeho snímku. Jsou v něm všechny scény, které natočil Vorlíček s Libuší Šafránkovou, Pavlem Trávníčkem a dalšími herci.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Astrid S (@astridsofficial)

Natáčelo se ve skanzenu Maihaugen

Vorlíček si jako lokality k natáčení vybral hrad Švihov nebo zámek Moritzburg blízko Drážďan. Filmová produkce v Norsku se vydala do evropského skanzenu Maihaugen, který je kousek od města Lillehammer.

Z traileru vyplývá, že se bude jednat o pohádku, která bude vyprávěná trochu jinak. Některé scény jsou upravené digitálně, což je možná výhoda pro moderní filmy, ale v klasice, jako jsou Tři oříšky pro Popelku, to možná bude na škodu.

Některé scény jsou přesně okopírované z filmu Václava Vorlíčka. Chybět ale nebudou krásné šaty, a to nejen Popelčiny, ale výpravné jsou i oděvy princů.

Čeká nás pohádka, ve které uvidíte Popelku, která se trápí pod vládou své macechy. Princ i jeho přátelé se budou potulovat po lese, utíkat před učiteli, a nakonec díky ztracenému střevíčku skončí Popelka s princem spolu.

Zdroj: Nordisk Film Norge, YouTube, Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články