Čína se připravuje na další vlnu covidu. Koncem června očekává 65 milionů nakažených týdně

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Cina covid
Zdroj: Shutterstock

Čína během června očekává další velkou vlnu covidu. Podle serveru NBC NEWS hrozí, že nakažených bude v Číně na konci daného měsíce až 65 milionů osob týdně. Stát proto v současné chvíli silně propaguje očkování a varuje své obyvatele před nebezpečím.

Už od konce dubna v Číně přibývá případů covidu a odborníci očekávají, že do konce května jejich počet výrazně naroste. O měsíc později pak bude situace velmi vážná, varují místní úřady.

Na vině je nová varianta

Podle odborníků existují dvě hlavní příčiny toho, proč Číně hrozí takto velké nebezpečí. S poslední velkou vlnou covidu se země setkala zhruba před půl rokem. Od té doby imunita občanů vůči viru klesla.

Druhým důvodem je nová varianta covidu, konkrétně podtyp XBB varianty omikron, píše Fortune. Ta dokáže imunitu proti ostatním druhům covidu velmi dobře obcházet.

Zavedení nových vakcín

Čína už několik dní v médiích své občany varuje před nebezpečím, zároveň se na nadcházející vlnu připravuje také zavedením nových vakcín. Ty by měly být právě vůči tomuto typu covidu dominantní, uvádí RFA.

Podle reakcí na sociálních sítích někteří lidé novou vlnu covidu očekávali. „Tak nějak jsem tušil, že tohle nebude konec,“ napsal například uživatel Deion Harris. Jiní ale nerozumí tomu, že Čína s nemocí stále tolik bojuje.

„Omlouvám se, ale tohle je k smíchu. Myslel jsem, že Čína má všechno pod kontrolou, ale přesto se tam rodí nová pandemie. Nerozumím tomu, jak po tolika problémech může mít stát stále tak špatná opatření,“ komentuje pak situaci Rastas.

Zdroj: NBC NEWS, Fortune, Twitter, RFA

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články