Členové skupiny U2 přijeli na Ukrajinu. V neděli zazpívali pro pár přítomných v kyjevském metru

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
u kyjev
Zdroj: Profimedia

Proslulá dvojice legendární irské rockové skupiny U2 Bono Vox a Edge se objevila ve stanici Chreščatyk kyjevského metra. Zde bez jakéhokoli bezpečnostního opatření hráli, dokud je nezastavily sirény.

Hudebníci přijali pozvání Volodymyra Zelenského, aby přijeli podpořit statečné Ukrajince. Bono je známý tím, že velmi často pořádá charitativní koncerty, a tak není divu, že ho současná situace na Ukrajině nenechává klidným a snaží se alespoň hudbou lid povzbudit.

„Prezident Zelenskyj nás pozval, abychom vystoupili v Kyjevě a ukázalli solidaritu s ukrajinským lidem, a tak jsme to udělali,“ napsali hudebníci na twitteru skupiny U2.

Komorní shromáždění v metru

Pro malý hlouček přihlížejících, včetně unavených vojáků dvojice zahrála své skladby, jako například With or Without You, Desire nebo Sunday Bloody Sunday. Také zazněla klasika Bena E. Kinga Stand by Me, kterou si s Bonem zazpíval ukrajinský zpěvák Taras Topolja, frontman populární ukrajinské kapely Antytila. Tato skupina se aktivně zapojuje do bojů proti invazi a do toho se stihla spojit s Edem Sheeranem a vydat charitativní singl 2step.

„Lidé na Ukrajině nebojují jen za vaši svobodu, bojují za nás všechny, kteří milujeme svobodu,“ řekl Bono během přestávky, píše TN.cz. Zpěvák také upozornil na podobnost s minulými konflikty v Irsku. „Modlíme se, abyste si brzy užili trochu toho míru,“ dodal Bono. Severní Irsko se dlouhodobě potýká s etnicko-nacionalistickým konfliktem.

Vystoupení Bona a Edge však ukončily sirény leteckého poplachu a reakce na vystoupení jsou podle serveru iDNES vesměs smíšené.

Celebrity jezdí na Ukrajinu často

U2 nejsou jediní, kdo se na Ukrajině ukázali. Herec a režisér Sean Penn byl na Ukrajině krátce po vypuknutí konfliktu a místní život natáčel, připomněl server CNN Prima News. V nedávné době navštívila město Lvov Angelina Jolie, která zde má dle dostupných informací pomáhat uprchlíkům.

Na Den matek dokonce nečekaně na Ukrajinu zavítala i první dáma USA Jill Bidenová, která se zde setkala s Olenou Zelenskou.

Zdroje: iDNES, TN.cz, CNN Prima News, Twitter, Přehledně24

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články