Čtyřletého chlapce unesl z postele, pak ho ubodal. Brutální útok měl dohru s jeho dvojčetem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zdroj: Jan H Andersen/Shutterstock.coma

V americkém Dallasu došlo k otřesnému činu. Teprve osmnáctiletý Darriynn Brown je podle policie podezřelý z únosu čtyřletého Cashe Gernona, kterého následně ubodal a vyhodil na ulici. Jenže pachatel se pak vrátil ještě pro jeho dvojče. Informuje o tom deník Daily Mail.

Obviněný Brown podle zahraničních informací měl přijít do domu a následně jít do pokoje dvou chlapců v ranních hodinách. Na sobě měl tmavou mikinu s kapucí, tepláky a batoh na zádech. Když stál u postýlky s dvojčaty, měl se rozhlížet, než se k nim sehnul. Zachytila ho kamera v pokoji.

Podle deníku Daily Mail pachatel jako prvního vzal Cashe, který se ihned probudil, ale to už s ním utíkal pryč z pokoje. Jeho dvojče se pouze lehce pohnulo. Policie podala informace, že o necelé dvě hodiny později policie našla mrtvé tělo malého chlapce v kaluži krve na jedné z klidných ulic Dallasu. Policie vypověděla, že byl zabit ostrým předmětem.

Muže při únosu druhého chlapce někdo vyrušil

Na dalších záběrech kamery je vidět, že se muž vrátil zpět do pokoje za Carterem, který stále v klidu spal. Ale muž nakonec z místnosti z ničeho nic utíká, policie se domnívá, že ho někdo nebo něco muselo vyděsit.

V březnu z ničeho nic zmizel devětatřicetileté Monice Sherrodové její bývalý partner a otec dvou chlapců, které od té doby má ve výhradní péči právě ona. Ta sama Browna identifikovala a policie vypověděla, že ho brala jako velice dobrého kamaráda. Co ho k činu vedlo, nedokázala vysvětlit. „Všichni jsme spali, když se to stalo. Cash mě obvykle budí, ale ten den mě nevzbudil,“ řekla Sherrodová deníku.

„Když jsem vstala, všimla jsem si, že je pryč. Zavolala jsem policii. Ani jsem nevěděla, že ho někdo unesl. Myslela jsem si, že mohl jít ven. To bylo do té doby, než jsem se podívala na bezpečnostní záznam, na kterém bylo vidět, jak ho někdo odvádí ven,“ řekla otřeseně.

„Zahnula jsem do ulice a myslela jsem si, že tam vidím ležet psa. Máme tady kolem spoustu volně pobíhajících psů,“ vypověděla Squareová. „Zavolala jsem mámě. Řekla jsem: ‚Mami, je to divné, nehýbe se to.‘ Přišla jsem blíž a řekla jsem: ‚Mami, je to dítě. Je to dítě.‘ A začala jsem křičet,“ řekla zahraničním médiím žena, která tělo mrtvého chlapce našla.

Chlapeček měl obličej od krve, vypověděla svědkyně

„Viděla jsem, jak mu po bosých nohách lezou mravenci a obličej měl celý od krve. Neměl boty, ponožky, košili, nic z toho. Měl na sobě jen spodky a kraťasy. Zůstala jsem s ním, dokud nepřijela policie. Bála jsem se, že se mu ještě něco stane,“ podotkla vyděšená žena.

Brown byl podle informací již zadržen a kauce na jeho propuštění byla stanovena ve výši 31 milionů korun. Jeho právní zástupkyně se dle svých slov s klientem ještě nesetkala, proto se k ničemu nehodlá vyjádřit. Soudy se nebrání ani překvalifikování trestného činu, čekají ale na forenzní vyšetřování a jeho výsledky.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články