Španělská policie odhalila mladého kanibala. Otřesný případ překvapil i zkušené kriminalisty

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Alberto Sanchez Gomez
Zdroj: Profimedia

Teprve osmadvacetiletý Španěl Alberto Sánchez Goméz byl policií prohlášen za kanibala v otřesném případu. Podle zahraničních médií měl svou matku Marii Soledad Goméz udusit, rozřezat na tisíc kousků a následně se zbavit jejího těla. S informací přišel jako první deník Daily Mail.

K vraždě došlo tuto středu. Nezaměstnaný číšník měl se svou osmašedesátiletou matkou žít v Madridu.

Porota Goméze uznala vinným hned v několika bodech. Mimo jiné je obviněn z vraždy, kdy vlastní matku měl několikrát škrtit tak dlouho, až ji zabil.

Tělo 14 dnů postupně jedl

Před porotou se snažil obstát s tím, že nebyl při smyslech z důvodu psychické nemoci. To mu porota nevěřila, protože způsob, jak naložil s jejími ostatky, je dost brutální. Její tělo nejen že rozřezal, ale jeho části během 14 dnů snědl.

Státní zástupce pro muže, který je vinen i z užívání drog, doporučil trest ve výši bezmála 15 a půl roku odnětí svobody. Dle jeho slov se jedná o zvlášť brutální způsob vraždy i manipulace s ostatky.

Soudce rozhodne, na jak dlouho by měl být uvězněn, v příštích několika dnech. Goméz řekl policii, která ho 21. února 2019 zatkla v jeho bytě v Madridu, že jedl svou matku kousek po kousku se svým psem, informuje Daily Mail.

Kriminální policie našla část ostatků ještě v ledničce jejich společného domu. Kosti a jiné části našli v zásuvkách všude po domě nebo i na zahradě. „Hlava, ruce a srdce byly nalezeny na její posteli. Místní zprávy v té době uváděly, že tělo bylo rozřezáno na více než 1 000 drobných kousků,“ znělo v policejním spisu.

Gomézův soused si všiml, že jeho matku dlouho neviděl. Rozhodl se proto informovat policii. Po příjezdu na místo se muž měl přiznat, že jeho matka je v domě a mrtvá. Podle policejní expertizy použil k rozřezání těla tesařský nůž a dva kuchyňské nože.

Trpím úzkostí, vypověděl kanibal

Podle informací měl osudný den sledovat pořad v televizi, když měl pocit, že k němu někdo mluví. „Zabij svou matku,“ zněly údajně jeho hlasy. Později u soudu řekl, že patřily jeho sousedovi, známým i některým celebritám.

„Jsem velmi kající. Od okamžiku, kdy se probudím, trpím úzkostí,“ řekl při posledním projevu u soudu. Ani to mu nepomohlo, porota se totiž dozvěděla, že byl již v minulosti dvanáctkrát za týrání své matky trestán, když měl problémy s alkoholem a drogami.

Jeden z policistů dokonce vypověděl, že když ho převáželi, měl jim říkat, jak si představuje jejich uškrcení. Měl se jim svěřit i s tím, jak maso své matky jedl syrové i jakkoliv upravené.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články