Děsivé zařízení pomocí magnetů spojí vaše zuby dohromady. Pomůže vám tak zhubnout přes 6 kilogramů za 2 týdny

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dentalslim diet control
Zdroj: Profimedia

Zařízení, které vám pomůže zhubnout několik kilogramů za 14 dní. To slibují vědci z Nového Zélandu, kteří vytvořili tzv. DentalSlim Diet Control. O této neinvazivní novince informuje Daily Mail.

Je to zařízení, které pomocí magnetů a zajišťovacích šroubů upne vaše zuby k sobě, takže vám v podstatě znemožní konzumovat pevné potraviny. Tento přístroj se připevňuje na horní i dolní část úst, přičemž ty můžete otevřít maximálně o 2 mm, abyste mohli dýchat a přijímat tekutou stravu.

Přísný dietní plán s tímto přístrojem rozhodně neporušíte

Vyzkoušeli byste si pocit, kdy si nemůžete dopřát oblíbené jídlo? Vydrželi byste mít několik týdnů stisknuté zuby a vědět, že s tím nic neuděláte? Tvůrci zařízení ho považují za neinvazivní, ale stačí jen jeden pohled a je jasné, že příjemné to rozhodně nebude. Šrouby, které budou držet zuby u sebe, musí být udělané na míru, ale už proběhly testy na několika dobrovolnících.

Za dva týdny ztratili účastníci výzkumu téměř 6,5 kg tuku a podle slov autorů „byli motivováni pokračovat v hubnutí“. Výzkumný pracovník Paul Brunton má za to, že se přístroj stane cenově dostupným a bezpečným pro ty, kteří bojují s nadváhou nebo obezitou. Uživatel bude moct zařízení opakovaně sundat a zase namontovat.

„Hlavní překážkou pro úspěšné hubnutí je dodržování pravidel, které umožní převzít nové návyky a tělo si zvykne na nový styl stravování. Zařízení by mělo pomoci tento proces nastartovat,“ říká profesor Brunton. „Je to ekonomická, neinvazivní a atraktivní alternativa k chirurgickým zákonům.“

Podle jeho slov zařízení nemá žádné vedlejší účinky. Může být užitečné pro lidi, kteří musí zhubnout, aby následně mohli na operaci, nebo pro pacienty s cukrovkou. Profesor Brunton zastává názor, že zákrok může hrát při hubnutí hlavní roli. Uzavření čelisti šrouby ale není novinkou.

Podobný způsob hubnutí se objevil již v 80. letech

V 80. letech přišli vědci na podobný způsob hubnutí, ale v té době to ještě nebylo tak vyspělé jako teď. Určitá rizika tu stále jsou, dříve hrozilo riziko udušení nebo onemocnění dásní. Někteří pacienti nezvládnou psychicky to, že mají pořád zavřená ústa. „Jsou vyžadovány alternativní strategie, které zabrání tomu, že bude muset člověk na chirurgický zákrok,“ tvrdí Brunton.

Ve studiích dostali všichni k dispozici nástroj, díky kterému si mohli zařízení odmontovat, žádný z nich to ale neudělal. Všichni uvedli, že se přístroj dá přežít. Podle profesora Bruntona se lidé cítili lépe, zvýšilo se jim sebevědomí a také byli odhodlaní v dietě pokračovat, aby dosáhli vytoužené hmotnosti.

Pro miliony lidí to bude možnost, jak se vrátit k normálnímu životu, aniž by se museli v jídle tolik omezovat. Jak uvedl server dailymail.co.uk, má to obézní lidi přivést na zdravý životní styl, protože nebude trvat dlouho, a po celém světě budou desítky milionů obézních obyvatel. Podle Světové zdravotnické organizace má nadváha nebo obezita na svědomí až 2,8 milionu úmrtí ročně.

Autor: Raina TomanováSouvisející články