Svět se zbláznil? Už brzy budete moci někomu poslat smajlíka těhotného muže

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
posilani smajliku
Zdroj: Shutterstock

Ve čtvrtek zveřejnila internetová stránka Emojipedia návrh nejnovějších smajlíků, jež by si brzy mohli uživatelé mezi sebou posílat. Jedná se o emodži, které by mohly být zařazeny mezi ostatní ještě letos. Jsou mezi nimi i smajlíky, které vyvolaly vlnu kontroverze.

Toužíte si se svými kolegy v práci posílat těhotné muže nebo trolly? Nejspíš budete mít brzy možnost. I tyto emodži jsou totiž v nových návrzích k vidění.

Ikonka těhotného muže má být reakcí na fakt, že některé transgender a nebinární osoby mohou být také těhotné.

Má tak být doplňkem již existujícího smajlíka gravidní ženy. Seznam ale zatím není kompletní,

Genderově neutrální možnost u všech emodži

Nezisková organizace, která na „smajlíkové“ standardy dohlíží napříč všemi zařízeními, věří, že stihne schválit různé připomínky k novým ikonkám v září.

„Téměř u všech emodži bude standardně genderově neutrální možnost, kde je to možné, můžete použít ženu nebo muže,“ uvedl pro deník The Guardian Jeremy Burge, vedoucí referenčního webu Emojipedia.

Fanoušci už hlasovali o tom, na jakou emodži se nejvíce těší. A těhotný muž to není.

Jde o smajlíka roztékající se tváře. V anketě získal přes 13 procent hlasů. Těhotný muž zaujal jen 5,3 procent hlasujících.

Uživatelé se pravděpodobně dočkají iemodži, která znázorňuje potřesení rukou, každá má však jinou barvu kůže.

Aktualizace smajlíků měla proběhnout už v dubnu, ale kvůli pandemii koronaviru byla přesunuta. Oznámil to tehdy mluvčí konsorcia Unicode, které to má na starosti.

Zdroj: Twitter, Emojipedia, The Guardian

Autor: Marek SlaninaSouvisející články