Dívka čistila lví klec, zvíře ji napadlo. Podle ní to byla chyba zaměstnavatelů, ti ale tvrdili, že nedodržela pravidla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lev
Zdroj: Shutterstock

Lauren Fagen v rámci své studentské praxe v roce 2013 čistila lví výběh. Nečekala, že by se mohla situace změnit v několik děsivých minut, po kterých skončila s vážným zraněním nohy v nemocnici. Podle jejích slov se řídila pokyny centra, a za celou událost tak mohli ti, kdo ji do klece poslali.

Lauren dobře věděla, že divoká zvířata jsou nebezpečná. Proto si dávala velký pozor na to, aby dodržela veškeré bezpečnostní pokyny, které jí byly zaměstnanci předány. Později proto trvala na tom, že ani v tomto případě nijak nepochybila.

Poslali ji tam samotnou

V rámci své směny měla osmnáctiletá dívka vyčistit lví výběžek. Většina je jich v rezervaci oddělena od vnitřní části sklem, v tomto případě se ale jednalo o mříž s poměrně širokými oky, popsal server The Sun.

Už to se Lauren nelíbilo, zároveň se trochu bála i z toho důvodu, že byla poslána do výběžku sama, ačkoli obvykle chodili čistit klece po dvojicích.

Ačkoli si Lauren dávala pozor, v jednu chvíli stála příliš blízko mříže a nevšimla si lva, který si ji přes široké pletivo přitáhl k sobě. Zahryzl se jí do nohy a zasekl do ní své drápy. Studentka volala o pomoc, a nakonec byla převezena se zraněním kolene do nemocnice.

Nejspíš mě nechtěl zabít

„Kdyby mě chtěl zabít, byla bych dávno mrtvá. Chtěl si asi jen hrát nebo byl podrážděný, nevím. Připadalo mi to každopádně jako věčnost, než mi někdo pomohl,“ popsala před deseti lety hrůznou situaci Fagen s tím, že viní své zaměstnavatele z toho, že ji tam poslali.

Podle zakladatele centra Briana Jonese byla ale chyba na straně zraněné dívky. Jednala údajně neopatrně a neřídila se pokyny. Muž dodal, že za 23 let, co v centru pracuje, se nic podobného nikdy nestalo.

Dnes už je Lauren Fagen v pořádku. Před několika lety se dokonce na sociální síti pochlubila, že svůj strach ze lvů překonává v rámci působení v jižní Africe, kde se s divokými zvířaty setkává běžně. Zážitek se lvem ji ale přesto na celý život poznamenal.

Zdroj: The Sun, CBC, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články