Třináctiletý chlapec převzal řízení autobusu, když řidička omdlela. Zachránil sebe a dalších 66 žáků

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Skolni autobus
Zdroj: Shutterstock

Teprve třináctiletý Dillon Reeves se v minulém týdnu stal hrdinou, který možná zachránil hned několik životů. Student z města Warren během cesty domů ani na vteřinu neváhal, když si všiml, že se řidičce školního autobusu udělalo zle. Převzal řízení dopravního prostředku a tím zabránil katastrofě.

Žáci Carter Middle School se odpoledne po skončení školy vraceli domů a nikdo z nich neměl ani tušení, jaké dobrodružství je čeká. Řidičce jejich autobusu se v jednu chvíli zatočila hlava a na okamžik ztratila vědomí, píše BBC.

Okamžité jednání

Pozorný Dillon Reeves si velmi rychle všiml, co se stalo. Nacházel se tehdy sice podle CNN Prima NEWS v páté řadě autobusových sedadel, velmi rychle se mu ale podařilo dostat uličkou k volantu a převzal za ženu řízení.

Během několika vteřin se mu naštěstí povedlo vozidlo zastavit. Tím pravděpodobně zachránil život sobě a dalším 66 žákům ve vozidle. Kdyby totiž došlo k nehodě, velmi pravděpodobně by byla tragická, píše Unilad.

Postaral se o řidičku

Jakmile se mu podařilo zastavit autobus, ihned zaurgoval konkrétního žáka, aby sehnal pomoc. Díky němu se tak na místě velmi rychle objevila záchranná služba, která poskytla řidičce první pomoc.

„Na místě se velmi rychle ukázala také místní policie i hasiči. Na Dillona jsou všichni hrdí. Je doma, všichni jsou díky němu v pořádku. Řidička autobusu byla odvezena do nemocnice,“ informovali na facebooku chlapcovi rodiče.

Na sociální síti se Dillon ihned dočkal pochvaly místních. Stal se z něho hrdina a podle mnohých by měl být příkladem pro všechny ostatní. Díky jeho rychlému jednání se nikomu nic nestalo.

Zdroj: Unilad, BBC, CNN Prima NEWS, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články