Dvě dívky chtěly ve Washingtonu ukrást auto Uberu. Hloupý nápad měl tragické následky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
auto uber
Zdroj: Profimedia

Dvě dívky ve věku 13 a 15 let se v hlavním městě USA pokusily ukrást auto šestašedesátiletého Pákistánce, který si přivydělával jako řidič pro společnost Uber. Muž se snažil dívkám v krádeži zabránit, to se mu ale nepodařilo a po krátké jízdě zemřel.

Starší z dívek přiznala svoji vinu, věcí se brzy začne zabývat soud. Celou událost zaznamenal na svůj mobilní telefon jeden z kolemjdoucích. Fakt, že místo toho, aby pomohl majiteli vozidla, natáčel video, vyvolal na sociálních sítích bouřlivé reakce.

Řidič se svého auta nechtěl vzdát

Šestašedesátiletý Pákistánec Mohammad Anwar žil v USA teprve sedm let a živil se zde rozvážením jídla. „Jsme zdrceni touto tragickou zprávou a naše srdce v této obtížné době směřují k Mohammadově rodině,“ řekl mluvčí Uberu. „Jsme vděční, že podezřelé byli zatčeny, a děkujeme policejnímu oddělení za jeho pečlivost během vyšetřování,“ dodal.

Na pořízeném videu jsou vidět dvě dívky, které sedí v autě, a Mohammad, který se snaží dostat za volant. Poté se auto rozjede. „Kradou mu auto, kradou mu auto,“ křičí natáčející muž. Majitel auta se nehodlal vzdát a držel se auta, i když se rozjelo. Následně vůz zmizí ze záběru, o chvíli později je slyšet rána.

Autor videa se vydal k místu nehody, kde natočil dívky vystupující z auta a muže bezvládně ležícího na chodníku. Dívky byly na místě zadrženy příslušníky Národní gardy, kteří zrovna místem procházeli. Majitel auta na místě podlehl svým zraněním.

Zadržené dívky polici přiznaly, že vyrazily na ulici Navy Yard s úmyslem ukrást auto. Nepočítaly však s tím, že se majitel auta bude bránit. Vzhledem k věku obžalovaných zůstává většina informací utajená.

Patnáctiletá dívka přiznala vinu

Starší z dívek se k vraždě přiznala. „Na oplátku za přiznání viny za vraždu byla zrušena další obvinění: ozbrojené přepadení automobilu, loupež a bezohledná jízda,“ uvedl pro The Washington Post mluvčí soudu. Přelíčení má začít 4. června. Vzhledem k tomu, že je starší obviněná nezletilá, hrozí ji pouze šest let vězení.

V zařízení pro mladistvé může být uvězněna pouze do 21 let, poté musí být propuštěna. Úřady pro mladistvé ji však mohou osvobodit mnohem dříve, pokud ji budou považovat za napravenou. Právníci se zatím neshodli, zda bude i přes svůj věk souzena také mladší z dívek.

„Byl milovaným manželem, otcem, dědečkem, strýcem a přítelem, který se vždycky usmíval, když jste to potřebovali. Zanechává za sebou rodinu, blízkou i vzdálenou, která si ho váží, miluje a velmi jí chybí,“ uvedla rodina zesnulého.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články