Elon Musk nechá o svém osudu rozhodnout uživatele Twitteru. V anketě se jich ptá, zda by měl jako ředitel odstoupit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
elon musk
Zdroj: Profimedia

Na Twitter se od jeho zakoupení Elonem Muskem snáší velká kritika. Podnikatel se proto rozhodl, že nechá lidi v anketě hlasovat, zda by měl i nadále zůstat ve vedení sociální sítě. Ačkoli napsal, že se výsledkům ankety skutečně podřídí, příliš uživatelů tomu nevěří.

V nedávné době Musk uvedl, že Twitter bude odstraňovat příspěvky, které obsahují odkazy na konkurenční sociální sítě, píše server Lupa. Sdílet tak příspěvky z Facebooku nebo Instagramu mělo být nemožné. Musk ale krátce po zveřejnění pravidla svůj čin odvolal.

„Pravidlo bude upraveno tak, že budou zablokovány účty jen v případě, že bude propagace konkurenčních služeb jejich primárním účelem, což v podstatě spadá pod pravidla proti šíření spamu,“ uvedl pak na svém vlastním twitterovém účtu upřesnění.

Od začátku samá kritika

Už od samého začátku, kdy Musk Twitter zakoupil, se na společnost snášela velká kritika. Ihned poté, co převzal vedení nad firmou, vyhodil nový majitel správní radu.  Podle zpravodajského webu Aljazeera patřili mezi propuštěné i generální ředitel Twitteru Parag Agrawal a finanční ředitel Ned Segal.

Následně pak uživatelé zkritizovali i zavedení poplatku za ověřený účet. Ověření identity znamená pro známé osobnosti jistotu, že žádný účet je nemůže napodobit. Cena za toto ověření je 20 dolarů. Muskův krok nikdo neocenil.

Vzhledem k množství kritiky, která se na něj nahrnula, zveřejnil Elon Musk v noci z neděle na pondělí na profilu anketu, ve které se ptá, zda by měl i nadále setrvat ve vedení společnosti. „Měl bych z vedení odstoupit? Výsledkům ankety se podřídím,“ napsal.

Kritika i humor

Na Muska se za jeho anketu opět nahrnula kritika. Sledujícím se zdá absurdní, aby se o jeho osudu rozhodovalo na základě ankety. „Tohle je naprosté šílenství. Je cílem udělat správné rozhodnutí, nebo potěšit dav?“ ptá se pod příspěvkem jeden z uživatelů.

Jiní považují příspěvek vlastníka sociální sítě za humor a stejně tak reagují. Jedna ze sledujících přidala například fotku svého psa a zeptala se: „Pokud bude Elon nucen odstoupit na základě tohoto příspěvku, měla by se na základě mojí ankety Lili stát novým ředitelem?“

Pár lidí ale bere příspěvek vážně a Muskovi píší, že by rozhodně odstupovat neměl. „Udělal jste tu sociální síť stokrát lepší, než byla. Nezastavujte se kvůli názorům těch, kterým se to nelíbí,“ vzkázal například někdo.

Většina uživatelů ale nevěří tomu, že pokud dopadnou výsledky pro Muska negativně, skutečně splní svůj slib a odstoupí. Podle sledujících jde pravděpodobně jen o další vtip, kterým se snaží Musk přilákat pozornost, než opět oznámí nějaké nové, uživateli nežádané pravidlo.

Zdroj: Lupa, Twitter, Aljazeera, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články