Elon Musk vyzval na twitteru Putina k souboji

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
elon musk
Zdroj: Profimedia

Miliardář Elon Musk se rozhodl bojovat proti Vladimiru Putinovi. A to doslova, protože ho vyzval na souboj. Elon Musk své rozhodnutí prezentoval na svém twitteru, kde zveřejnil výzvu určenou ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi k boji o Ukrajinu. 

Elon Musk vyzval na twitteru Putina, aby se s ním utkal v boji jeden na jednoho. Americký podnikatel má podporu například ve starostovi Kyjeva Vitaliji Kličkovi, který je také bývalým šampionem v boxu.

„Tímto vyzývám Vladimira Putina k duelu. Sázkou je Ukrajina,“ napsal Musk.

Přestože Musk zveřejnil výzvu Putinovi teprve před několika hodinami, internetem už koluje několik „memů“ a reakcí uživatelů sociálních sítí, jak upozornil například server Newsweek.com.

Musk pomáhá nejen finančně

Musk pomáhá Ukrajině, jak může. Poslal zemi napájecí adaptéry na zapalovače v automobilech, také generátory, které se využijí tam, kde není elektřina. Tesla pak poslala i několik PowerWallů, což jsou úložiště energie pro domácnosti, které ji bohužel nemají.

Společnost Tesla také vyšla vstříc těm, kteří u ní pracují a mají ukrajinský původ. Rozhodla se, že je propustí, aby mohli hájit svou zemi bez toho, aby jim byl zkrácen, nebo dokonce vypovězen jejich pracovní poměr, napsal server Živě.cz.

Válka na Ukrajině i nadále pokračuje, ruské bomby tam ničí celá sídliště, hlášeny jsou stovky mrtvých civilistů, včetně malých dětí.

Zdroj: Twitter, Newsweek, Živě.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články