Fotbal se lvy: Tenhle chlapík si s divokými šelmami opravdu rozumí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kevin richardson
Zdroj: Shutterstock

Už jako malý kluk miloval Kevin Richardson zvířata. Vždy ho ale více lákala spíše ta divoká než psi nebo kočky. A když mu rodiče říkali, že se šelmami se nedá naučit vycházet, on to viděl jinak. V dospělosti se to potom rozhodl dokázat, když se vydal na dráhu chovatele zvířat.

Jako zoolog se objevil v několika pořadech, kde vysvětloval, jak divoká zvířata na safari žijí, co žerou, jaké je jejich přirozené chování. Často dostával dokonce i své přátele tím, jak blízko se k šelmám dokázal dostat. On ale toužil ještě po něčem větším.

Chtěl se s nimi spřátelit, pomáhat jim a chovat je, zároveň je ale nevytrhnout z jejich přirozeného prostředí. A tak si získal přezdívku zaříkávač lvů, protože se mu podařilo neuvěřitelné. Richardson se se lvy mazlí, spí s nimi, a dokonce s nimi hraje fotbal.

Chce to hodně času a důvěry

Kevin Richardson si v přírodních rezervacích vyhlédl několik skupinek lvů. S každou trávil čas, krmil je, postupně se k nim dostával blíž a blíž, aby si zvířata zvykla na jeho přítomnost. Lvi byli ze začátku nedůvěřiví a chtělo to hodně času.

Kevinovi se ale podařilo dosáhnout toho, že časem ho lvi začali dokonce očekávat. Po delší době byl schopen je začít krmit z ruky, později se s nimi mazlit. Pak si troufl na první noci strávené mezi několika velkými šelmami. Byl to i podle jeho slov risk.

Ale vyplatil se. Dnes je zaříkávač lvů schopen se s několika zvířaty vídat denně a ona se k němu chovají přátelsky a nikdy mu neublíží. Vrcholem všeho je ale to, že je naučil zoolog dokonce hrát fotbal. Ve chvíli, kdy hodí mezi několik šelem míč a začne si s ním kopat, lvi se přidají.

Se lvem na své straně se ničeho nebojím

Podle Richardsona je lev symbolem síly, radosti a hrdosti. Stejně tak i fotbal všechny tyto lidské vlastnosti může vystihovat. Proto se rozhodl právě s míčem lvy seznámit. A zadařilo se. Koneckonců jsou to kočkovité šelmy a mají tendenci si hrát.

„Lvy krmím, mazlím se s nimi, někdy s nimi i spím. Ale především se o ně starám. Jsou pro mě důležití. A mohu vám říct jednu věc. Pokud máte lva na své straně, nikdy se nemáte čeho bát,“ říká Kevin ve videu, které zachycuje i jeho fotbalové radovánky s šelmami.

Ačkoli to celé vypadá jednoduše, pro Kevina to znamenalo tvrdou práci. Každý by podle něho mohl docílit stejného výsledku, není to ale snadné. Zvířata totiž budou důvěřovat jen tomu, kdo je skutečně přesvědčí, že za to stojí.

Zdroj: YouTube, lionwhisperer.co.za

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články