Héctor Bellerín: Válka na Ukrajině se řeší až moc ve srovnání s jinými konflikty, nad kterými lidé ani nemrknou. Je to rasistické

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hector bellerin
Zdroj: Profimedia

Héctor Bellerín ještě donedávna hrával za londýnský Arsenal. V současné době je ale hráčem Realu Betis ve Španělsku. Odsud zpovzdálí sleduje válku na Ukrajině a nestačí se divit tomu, jak lidé konflikt vnímají. Mnozí fanoušci se ale zase nestačí divit tomu, co si o něm myslí on.

Podle Bellerína se konflikt až abnormálně řeší. Ano, je sice pravda, že je o Ukrajině a Rusku zmínka v každém druhém článku na kterémkoli serveru, jenomže jde o problém, který se týká celého světa a který nás všechny nějakým způsobem ovlivňuje.

Je tak logické, že koronavirus, o kterém se ještě donedávna mluvilo také ve velkém, byl najednou v médiích tímto tématem vystřídán a denně se píší po celém světě tisíce informací o tom, jak se situace na napadené Ukrajině vyvíjí. Jenže fotbalista považuje takový přehnaný zájem za projev rasismu.

Řeší se všude

Na Ukrajinu zaútočilo Rusko 24. února letošního roku. Od toho dne není chvíle, kdy by někdo na napadenou zemi nemyslel. Mluví se o ní v médiích i mezi lidmi v restauracích, na zastávkách a kdekoli jinde. Je tématem politickým, ekonomickým i válečným.

Některým lidem už leze celá situace krkem, každý chce ale vědět víc a je jasné, proč je Ukrajina a Rusko denně tolik řešena. Svět se navíc snaží pomáhat. Lidé jsou solidární, posílají pomoc Ukrajincům, otevírají jim své domovy. A právě to přijde Bellerínovi podivné.

Tedy respektive to, že lidé projevují takový zájem právě v této oblasti, zatímco celou řadu jiných válečných konfliktů podle jeho slov svět přehlíží. Nikdo se nesnaží pomoci lidem, kteří byli zataženi do menších válek a podle jeho slov je tak celá válka Ruska s Ukrajinou rasistická.

Postěžoval si na sociálních sítích

„Je celkem těžké sledovat, že se o tuto válku zajímáme více než o ostatní. Nevím, jestli je to tím, že jsou nám Ukrajinci blíže, případně tím, že nás konflikt může přímo ovlivnit jak ekonomicky, tak z hlediska uprchlíků,“ cituje Španělova slova CNN Prima NEWS.

„Palestinská válka se zamlčuje, nikdo o ní nemluví. Jemen, Irák… To, že Rusko nemůže hrát na mistrovství světa, je něco, čemu jiné země čelily mnoho let,“ podotkl na svém Twitteru. „Je rasistické zavírat oči před jinými konflikty a zaujmout takovýto postoj. Odráží to nedostatek empatie k mnoha ztraceným životům v dalších konfliktech. Upřednostňujeme ty, které jsou blízko nás.“

Jeho slova mnoha fanouškům nedávají smysl a distancují se tak od něho. Podle některých lidí možná vyjadřuje správnou myšlenku, každopádně jde kontroverzně proti proudu a způsob, jakým o válce mluví, je neuctivý.

Bellerín nicméně na Twitteru jasně řekl, že mu osud Ukrajiny lhostejný není. Pouze ho zaráží, že ho lidé řeší více než jiné podobně hrozné konflikty ve světě.

Zdroj: Twitter, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články