Hodnota dogecoinu po změně twitterového loga stoupla. Musk by mohl investovat čas i peníze inteligentněji, myslí si lidé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dogecoin
Zdroj: Profimedia

Sociální síť Twitter začala v pondělí zobrazovat místo původního loga modrého ptáčka takzvaný dogecoin. Cena této digitální měny od té doby výrazně vzrostla. Miliardář Elon Musk, který se na podzim stal majitelem Twitteru, dogecoin už dříve propagoval.

Měna dogecoin byla vytvořena v roce 2013 původně jako vtip. Měla sloužit především k zesměšnění jiných kryptoměn, ke kterým patří například bitcoin, popisuje server Variety. Stala se ale velmi oblíbenou a její cena stoupá. Nyní ještě mnohonásobně více než dřív.

Na základě konverzace ze sociálních sítí

O důvodu neplánované změny loga se vedou spekulace. Elon Musk takzvaný „doge meme“ využíval v minulosti hodně a samotný dogecoin propagoval. V jedné z konverzací se pak objevil nápad, že by mohl Twitter koupit a jeho logo změnit.

Je možné, že právě na základě tohoto příspěvku se majitel sociální sítě rozhodl jednat? On sám tvrdí, že ano. Ať už byl důvod jakýkoli, hodnota dogecoinu vzrostla po změně loga o více než 20 %, uvádí The Guardian.

Za manipulaci s cenou kryptoměny byla na Muska v nedávné době podána žaloba. Údajně totiž využívá pyramidové schéma a ve svých příspěvcích logo často zneužívá, píše server Svět hardware. Investoři navíc obvinili Muska, že za dva roky záměrně zvýšil cenu dogecoinu o více než 36 000 % a pak jej nechal padnout.

Musk ale společnost požádal, aby žalobu stáhla, jeho právníci pak uvedli, že šlo v jeho případě o neškodné vtipy a nikdy s měnou nemanipuloval záměrně.

Vyhozené peníze

Na sociálních sítích vnímají lidé krok Elona Muska jako šílený. Někteří pod příspěvky uvádí, že do dogecoinu investují, jiní jsou nadšení, že dodržel svůj nezávazný slib z twitterové konverzace. Obecně se ale lidé shodují na tom, že jen rozhazuje peníze.

„Vážně zaplatil tolik peněz za koupi Twitteru, aby s ním pak udělal toto?“ ptá se na sociální síti jeden z uživatelů a přikládá náhledovou fotku hlavní stránky, kde je místo původního loga právě doge meme. „Příště si najděte něco pozitivnějšího, do čeho investujete svůj čas a peníze,“ vzkazuje Muskovi další sledující.

Zdroj: Variety, Twitter, The Guardian, Svět hardware

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články