Elon Musk promluvil o novém vedení Twitteru. Mělo by být stanoveno do konce roku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Elon Musk
Zdroj: Profimedia

Už loni v prosinci nechal Elon Musk o svém osudu jakožto ředitele twitteru rozhodnout uživatele sociální sítě. Zeptal se jich v anketě, zda by měl zůstat i nadále ve vedení firmy. Z celkového počtu 17 502 391 respondentů 57,5 % lidí hlasovalo, aby funkci přenechal někomu jinému. Nějaký čas Musk o výsledcích mlčel, teď ale prohlásil, že nové vedení by mělo být nalezeno ještě letos.

Už od začátku Muskova vlastnictví společnosti Twitter se na něho hrne samá kritika. Ihned poté, co převzal vedení, vyhodil nový majitel správní radu. Kritiky se dočkal i za zavedení poplatku za ověřený účet.

Právě proto se rozhodl nechat o svém osudu hlasovat uživatele, kterých se zeptal, zda by měl ve vedení firmy i nadále zůstat. Anketa, kterou na sociální síti zveřejnil, měla poměrně těsné výsledky. Nakonec lidé rozhodli o tom, že by se měl postu ředitele firmy vzdát.

Týdny mlčení

21. prosince 2022 po skončení ankety na svém profilu Musk uvedl: „Vzdám se své funkce ve vedení, jakmile najdu nějakého dostatečného blázna, který po mně práci převezme. Budu nadále vést oddělení softwaru a tým serverů.“

Od té doby nicméně několik týdnů k situaci žádné vyjádření nepřišlo. Server CNBC v prosinci sice uvedl, že Musk aktivně nového ředitele pro svou firmu hledá. Nic tomu ale po následující měsíc nenasvědčovalo.

Opakovaně si však majitel Twitteru na svém profilu dělal z hledání nového vedení legraci. Sdílel třeba hned několik fotografií, na kterých sedí za stolem například pes v černém svetru.

„Hádám, že on byl jediný dost pošetilý na to, aby tu roli vzal?“ ptá se pod příspěvkem uživatel Shibetoshi. Musk mu pak odpovídá, že se na roli ředitele hodí tento zájemce skvěle.

Nový šéf do konce roku

Ačkoli to trvalo, před několika dny přišlo nové vyjádření. Ředitel Twitteru se nechal slyšet, že nové vedení by mělo být připraveno do konce tohoto roku, uvádí The Verge.

„Potřebuji stabilizovat organizaci a ujistit se, že je před změnou vedení vše především po finanční stránce v pořádku. Plán je jasně stanoven a do konce roku by měl nastoupit nový ředitel,“ nechal se slyšet Elon Musk.

Podle některých uživatelů to ale není dostatečně brzy. „Když vidíme, jak za pár měsíců Musk dokázal Twitter zničit, je asi celkem jedno, co s ním bude na konci tohoto roku,“ píše například v komentářích na Novinkách pan Petr.

Zdroj: Přehledně24, Twitter, CNBC, The Verge, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články