Elon Musk má zápis v Guinnesově knize rekordů. Podařilo se mu docílit nejvyšší ztráty jmění v historii

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
elon musk
Zdroj: Profimedia

Elon Musk se stal člověkem, kterému se podařilo docílit nejvyšší ztráty jmění v historii. Stojí za tím především špatné akcie společnosti Tesla a pravděpodobně i koupě Twitteru.

Elon Musk od listopadu 2021 do současnosti ztratil zhruba 182 miliard dolarů. Některé zdroje navíc podle serveru Guiness World Records uvádí dokonce až 200 miliard dolarů. Ačkoli je prakticky nemožné zjistit celkové číslo, že je Musk rekordmanem, je jasné.

Jeho ztráty totiž ve velkém přesahují do té doby původní rekord ve výši 58,6 miliardy dolarů, který si připsal japonský technologický investor Masayoshi Son v roce 2000. Důvodem Muskova poklesu majetku jsou především špatné akcie společnosti Tesla, píše The Guardian.

Pokles způsobila i koupě Twitteru

Většina jmění Elona Muska je vázána na akcie Tesly, jejichž hodnota se v roce 2022 propadla o 65 %. Pád způsobila pravděpodobně ve velkém i jeho koupě společnosti Twitter. S tou přišlo několik skandálů a dohad o tom, jak bude nyní firma pod Muskovým vedením působit.

Navzdory velkému propadu je ale i nadále Tesla nejhodnotnější automobilovou společností na světě s tržní kapitalizací o více než 100 miliard dolarů větší než její nejbližší konkurent Toyota. A ačkoli Musk přišel o neskutečné množství peněz, i nadále je nejbohatším člověkem světa právě on.

Vypadá šťastně…

Informace o Muskově ztrátě už se řeší na sociálních sítích. Uživatelé mají povětšinou mají pocit, že jde o nespravedlnost, protože Muska se problém nijak nedotkl a v podstatě pro něho nic neznamená.

„Stále vypadá šťastně,“ podotýká jeden ze sledujících u příspěvku na twitteru. „Jeho ztráty mě nepřekvapují. Jenom mě zaráží, že se i tak stále drží na špičce,“ dodává další sledující.

Další uživatelé pak mají za to, že si v současné době Musk užívá života a jen se usmívá nad tím, že během pěti let bude mít své peníze zpátky, a to s velkou pravděpodobností rovnou dvojnásobně. Nemilý světový rekord je tak podle nich paradoxně jen něčím, díky čemuž Musk opět světu ukázal, jak dobře na tom je.

Zdroj: Guiness World of Records, The Guardian, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články