Horalky v ohrožení. Zákazníci je rozbíjejí kladivem kvůli výrokům majitele společnosti o očkování

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
horalky jakubec
Zdroj: Gabi D / Shutterstock.com

Výrok majitele společnosti, která vyrábí Horalky a Tatranky, Pavola Jakubce nadzvedl ze židlí jeho pravidelné zákazníky. V rozhovoru pro slovenská média totiž mimo jiné zmínil, že očkování proti koronaviru je nezbytné. A na instagramu a dalších sociálních sítích se strhla mela.

Mnozí si jeho slova vzali až příliš osobně a dali to také najevo. Na protest totiž neváhali vzít kladivo a oblíbené sladkosti rozmlátit se slovy, že už tyto sušenky do pusy nevezmou. A čím je Pavol Jakubec tolik rozčílil? Pro slovenský Denník N uvedl, že očkování je nezbytné a musí si to uvědomit každý.

Neočkovaní si stěžují na diskriminaci, ale očkovaní mohou kamkoliv

„Přijde třetí vlna a další vlna. Díky moderní vědě se sice dokážeme virům bránit, ty ale stále mutují. Zároveň si však nemyslím, že třetí vlna bude mít tak velký dopad jako první nebo druhá. S každou další vlnou jsme odolnější. Můžeme s nimi žít, jen se nesmíme nechat zastrašit a myslet si, že očkování nepotřebujeme. Očkování je nezbytné a každý si to musí uvědomit,“ uvedl Pavol Jakubec.

„Mnoho neočkovaných lidí si stěžuje, že jsou diskriminovaní, ale jednoduché pravidlo je, že kdo je očkovaný, může jít, kam chce, ale kdo není, může zůstat doma. Protože pokud to nebude takto ošetřené, dojde k opaku: neočkovaní lidé budou zvýhodňováni, protože nemusí udělat nic pro svou svobodu,“ doplnil ještě Jakubec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SKROMNE (@skromne_best_of)

Majitel holdingu I.D.C. rozpoutal svými slovy několik debat. Společnost mimo jiné zahrnuje například značky Sedita nebo Figaro. Jeho slova si někteří vzali osobně a internetem se začaly šířit fotografie a videa, na kterých je vidět jejich rozhořčení.

Nespokojenost zákazníků byla více než zřetelná: „Různé druhy výrobků jsem si od vás, milá Sedito, kupovala, po vyjádření majitele končím. Předpokládám, že minimálně ostatní v rodině a známí udělají totéž. Nebudu podporovat společnost a majitele, který segreguje lidi. Nechť ho živí očkování.“

Vyjádření poskytla sama Sedita, ale i tak se chování zákazníků neuklidnilo

„Každý máme jiný názor, a to se týká i forem ochrany před koronavirem. Pan Jakubec považuje vakcínu proti covidu za nejúčinnější formu ochrany před vážnými následky této nákazy. Ale rádi bychom tě ujistili, že v žádném případě nechceme a nebudeme dělit občany na skupiny podle jejich názorů. Ať už jde o naše zaměstnance, fanoušky či kohokoliv jiného,“ přišla reakce od samotné společnosti.

Zákazníci si vybíjeli zlost přímo na výrobcích holdingu. „Tatranky od Sedity, moje poslední, které jsem objevil ve špajzu. Skončily jako žrádlo pro ptáčky. Doufám, že se neotráví,“ napsal k fotografii již bývalý milovník těchto sušenek. Ten neváhal použít velký kalibr – kladivo – a rozdrtil Tatranky na drobečky.

Nejen zákazníci, ale také distributoři se postavili proti názoru Jakubce. Někteří se rozhodli jeho výrobky stáhnout z prodeje. „Od dnešního dne jsou všechny produkty od Sedity odstraněny z našeho prodeje. Nechceme, aby slovenská firma zkrachovala. Akorát chceme ukázat jejich majiteli, že musí dávat pozor na své výroky, které jsou diskriminační,“ uvedl jeden z nich na Facebooku.

Sám Jakubec se o několik hodin později omluvil a přiznal, že aktuálně by volil jiná slova a nevyjadřoval se tak negativně. Očkování sice podporuje, ale je mu líto, že si to někteří vzali osobně a za celý holding se omluvil, protože to bylo pochopeno jinak, než bylo myšleno. Našli se ale i tací, kteří si na jeho podporu nakoupili velké množství oplatek, aby viděl, že jeho slova berou jako správná.

Zdroj: Instagram, CNN prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články