Inspektor z Komisaře Rexe se vzhlédl v nevšedních zálibách. Jedna z nich má spojitost právě se slavným seriálem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
komisar rex moser
Zdroj: Profimedia

Slavný rakouský seriál Komisař Rex zdá snad každý. Milovali ho dospělí, kteří si užili napínavé příběhy detektivek, ale i děti, kterým byl sympaticky čtyřnohý chlupatý vyšetřovatel. Co by byl ale Rex bez svého páníčka? Tím prvním se v seriálu stal komisař Moser, kterého si zahrál Tobias Moretti.

Moretti se narodil v roce 1959. Už jako malého ho bavila hudba a chtěl se živit tím, že bude mediálně známý. To se mu nakonec sice splnilo, ale jinak, než si představoval. Z chlapce, který chtěl být hudebníkem, se nakonec stal slavný herec.

Seriál se stal populárním v Rakousku, ale i u nás a v mnoha dalších zemích. Sledovali ho diváci mimo jiné i ve Venezuele nebo v Japonsku. Když se pak po čtyřech sériích stal komisař Moser obětí vraždy a Moretti seriál opustil, mnozí to oplakali.

Slavným v rodné zemi

Tobias Moretti se herectví věnovat nepřestal, už žádný z filmů a seriálů se ale nestal tak slavným, aby překročil hranice tolika zemí. I když se několik filmů s hercem objevilo i u nás, většina snímků se vysílala pouze v Rakousku.

Morettiho nahradil v komisaři Rexovi Gedeon Bukhard, někteří pozdější fanoušci seriálu tak ani neví, jak původní policista, který měl Rexe na starost, vypadal. Ani Bukhard ale nezůstal tváří slavného seriálu, protože se později proslavil díky Kobře 11 a dnes si ho fanoušci spojí spíše s ní.

Tobias Moretti i dnes ve svých dvaašedesáti letech pokračuje v herecké činnosti, v Rakousku patří k velkým hvězdám, u nás je ale jeho jméno zásadně spojováno s jediným seriálem, a to právě s Rexem. Co dělá herec, když se zrovna nevěnuje natáčení?

Šťastný rodinný život

Krátce před odchodem ze seriálu Komisař Rex se Tobias Moretti oženil se svou dlouholetou láskou Julií. S tou společně vychovali tři děti. Samozřejmě má herec v lásce i zvířata, bez toho by se ani parťákem slavného psa stát nemohl.

Tenhle jeho koníček se projevuje i v osobním životě, protože společně se ženou mají nedaleko města Insbruck malou farmu, na které se starají o hospodářská zvířata. Herec tak žije spokojený rodinný život a zároveň se věnuje natáčení dalších snímků.

A když zrovna nestojí před kamerou, nebo se nestará o zvířata, tak má ještě jednu velkou lásku. Hercovou zálibou jsou totiž rychlá auta a motorky, které rád nejen pozoruje při závodech, ale když má příležitost, sveze se v nich.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, tvguru.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články