Italská řeholnice to pořádně rozjela v pěvecké soutěži. Od té doby ji živí dvě naprosto odlišná povolání

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cristina Scuccia
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí si s kostelem spojí maximálně hudbu varhan nebo nějaký ten nábožensky založený sbor. Ale italská řeholnice Cristina Scuccia dokázala v roce 2014, že i jeptišky to dovedou v hudebním světě pěkně rozjet. To, co předvedla na pódiu v pěvecké soutěži The Voice všechny šokovalo.

Porota otočená zády hned poznala, že se děje něco velkého. Diváci totiž skandovali ještě předtím, než vůbec žena otevřela ústa. Písníčku od Alicie Keys s názvem No One zazpívala dokonale. Jakmile se otočil první porotce a naznačil ostatním, že se na pódiu děje něco obrovského, i zbytek čtveřice hodnotící zpěv to musel vidět.

Nakonec si tak jeptiška zasloužila obdiv úplně všech. Na jevišti vystoupila sice v typickém černo-bílém hábitu italských řeholnic, nicméně ani ten jí nebránil v poměrně dynamickém tanci, kterým vystoupení doplnila. Přesto všechno její vystoupení působilo s úctou k Bohu.

Celá řada úspěchů

Soutěž nakonec sestra Cristina vyhrála. Kromě toho se ale proslavila dostatečně natolik, aby její sociální sítě začaly sledovat tisíce fanoušků, kteří ji obdivují a její hudbu milují. A kdokoli, kdo říká, že kostelní hudba je nudná, je v tomto ohledu na omylu.

Cristina mimo jiné zvítězila také na křesťanské hudební soutěži v Itálii s názvem Good News Festival a získala několik menších ocenění v dalších pěveckých soutěžích. Písně, které si vybírá, jsou obvykle sice o Bohu a o jeho lásce k lidem, jde ale o výběr z populární hudby, někdy se dokonce jedná i o kousky rockovější.

Díky tomu, jak se proslavila, se dokonce dostala také do televizního průmyslu a jen rok po skončení soutěže si zahrála sestru Marii v muzikálu s názvem Sister Act. Později dostala nabídky i na další role, odmítla ale hrát cokoli, co bude proti jejímu náboženskému přesvědčení, a proto už se v televizi jako herečka neukázala.

Za všechno děkovala Bohu

Někteří lidé označili kdysi sestru Cristinu za ženu, která jen využívá svého postavení. Mysleli si, že se jako řeholnice snaží jenom zaujmout, protože ví, že na své straně má díky své nevinnosti fanoušky. Jí tahle myšlenka nevadí, říká, že každý má právo si myslet, co chce.

Poté, co byla ohlášena vítězkou soutěže The Voice, několikrát děkovala Bohu, pomodlila se a odrecitovala část z Bible. Zatímco na pár jedinců to působilo jako komedie a na její osobu se pak na internetu objevila i celá řada negativních narážek, většina lidí se Cristiny zastala.

Kromě toho, že jde o dobrého člověka, který dělá vše ve jménu Boha, je Cristina Scuccia bezpochyby nadanou ženou se zlatem v hrdle. Dodnes se tak živí nejen jako řeholnice, ale i jako příležitostná zpěvačka. A i když se zdá, že tato dvě povolání moc do kupy nejdou, ona denně dokazuje, že je to naopak.

Zdroj: wikipedia.org, YouTube

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články