Italská rodina naplnila celé letadlo pro 170 lidí. Vyhrála díky tomu dovolenou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
letadlo
Zdroj: Shutterstock

Loni vypsala letecká společnost Wizz Air soutěž, v níž hledala rodinu, která by dokázala zaplnit celé jedno velké letadlo. Celkově je v takovém dopravním prostředku 170 míst a společnost slibovala vítězi soutěže dovolenou, na kterou nezapomene. A jedné italské rodině se skutečně takový rekord podařil. Informoval o tom italský deník Il Mattino.

Soutěž se v originále jmenuje „La Famiglia Volante“ a byla vyhlášena 21. prosince minulého roku.

„Rodina je jedním z pilířů života každého Itala. Koneckonců mýtus o italské rodině je známý po celém světě,“ řekl k tomu dle italského odborného časopisu pro cestovní ruch mluvčí Wizz Air Andreas Rado.

„Italské rodiny nás natolik fascinují, že jsme se rozhodli je oslavit tím, že jim nabídneme výzvu: Vzhledem k tomu, že létat může každý, od dětí až po prarodiče, rozhodli jsme se naplnit jedno z našich letadel a odletět se všemi společně na dovolenou, která vytvoří nezapomenutelné vzpomínky, které budou vyprávět všem budoucím generacím,“ dodal k tomu.

Posílení rodinných vztahů

Společnosti šlo o to, aby přispěla k dobrým vztahům v rodinách, a to zejména mezi vzdálenými příbuznými, u kterých ke kontaktu nedochází tak často.

Vítězem soutěže se stala rodina z městečka Portici u Neapole. Zástupkyni rodiny Anně Donalek se podařilo dát dohromady všech 170 lidí a všechny tak čekala třídenní dovolená na ostrově Korfu. Ačkoli oficiálně nebylo číslo zapsáno do knihy rekordů, rozhodně se rodina může chlubit tím, že v jistém ohledu všechny ostatní překonala.

Aerolinky později vyjádřili velký dík všem, kteří se zapojili. Zájem o soutěž byl podle slov zástupců společnosti daleko větší, než se očekávalo. Oba cíle soutěže  tedy pozvednout povědomí o společnosti a dopomoci rodinám s kontaktem – byly podle všeho naplněny.

„S výsledkem jsme velmi spokojení, reklama byla od prvních chvil velmi populární. Velký dík patří italským rodinám, které se s naší výzvou popasovaly,“ řekl mluvčí Wizz Air Andras Rado. Podle něj se do soutěže zapojilo přes 3500 lidí, jen dvěma rodinám se ale podařilo zaplnit všech 170 sedadel,“ řekl mluvčí společnosti s tím, že první rodina, které se to povedlo získala hlavní cenu.

Nevěřila ve vítězství

Anna Donalek, která soutěž se svou rodinou vyhrála, je prý už odmalička velkou fanynkou jakýchkoli soutěží. Nikdy by ji ale nenapadlo, že vyhraje právě tuto, ve které bude muset zapojit tolik sil do přesvědčování mnoha příbuzných. Podle jejích slov výhru nečekala.

„Až do samého konce jsem nevěřila tomu, že bych mohla zvítězit. Jsem fanynka soutěží a několik jsem jich už v minulosti vyhrála. Sezvala jsem pár lidí, rozeslala pozvánky a všechny prosila, aby přesvědčili své příbuzné a přihlásili se,“ řekla dle Il Mattino.

„Totéž udělal můj jednadvacetiletý syn, a když mi poslední člověk hlásil, že už se do letadla nedostane, protože je plné, řekla jsem si, že jsem to opravdu dokázala,“ popsala návod na vítězství.

Zda ale bude k použití i někdy v příštích letech, letecká společnost neuvedla. Podle všeho o dalším ročníku soutěže prozatím neuvažuje.

Zdroj: Il Mattino, Travel Quotidiano

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články