J. K. Rowling si opět rýpla do transgender komunity. Tentokrát kvůli toaletám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
J K Rowling
Zdroj: Profimedia

Spisovatelka J. K. Rowling je kvůli svým výrokům proti transgender komunitě kritizována dlouhodobě. Proti autorce knih o Harrym Potterovi se v minulosti vyhradil i sám jeho filmový představitel Daniel Radcliffe. Ona se ale za své názory rozhodně nestydí a nedávno opět veřejně proti transgender osobám vystoupila.

Velkou vlnu nevole vyvolal nejprve její tweet z roku 2020. Rowling sdílela komentář s názvem Vytvořme rovnoprávnější postcovidový svět pro lidi, kteří menstruují. Toto označení spisovatelku udivilo a zeptala se, zda se pro tyto osoby vytvoří i nové slovo, protože to jsou podle ní jednoznačně ženy.

Když se na ni nahrnula kritika ze strany dokonce i slavných osob, pokoušela se vysvětlit, že byla její věta jenom nepochopena. Zároveň ale trvala na svém názoru a od té doby se společnost rozdělila v názorech na její osobnost na dvě kategorie, připomíná i web Firstpost.

Další veřejná kritika

V nedávné době se dostal do novin Deni Todorovič, který otevřel otázku veřejných toalet pro muže a pro ženy. Pro transgender komunitu podle jeho slov bývá velmi komplikovaný a nebezpečný výběr toalet na veřejných akcích.

„Když jsem na akci a jsem oblečen jako žena, kam bych měl jít v případě, že se potřebuji vybrečet? Jsem muž, takže bych měl jít na pány, ale kvůli svému oblečení bych mohl být šikanován. Je to pro mě trauma,“ uvedl v rozhovoru Deni podle serveru Daily Mail.

Na twitteru nejprve rozhovor sdílel Malcolm Clark, který sám sebe popisuje jako bojovníka proti genderové ideologii. „Nároky některých gayů ničí naši pověst,“ uvedl. V příspěvku pak stručně shrnul, o čem Deni v interview mluvil.

Rowling ho podpořila

J. K. Rowling sdílela na svém twitteru Clarkův příspěvek a přidala k němu emoticon špulky nití. Ten se na sociálních sítích používá při sdílení příspěvků autora, kterého chcete v jeho názorech podpořit.

Opět tak dala najevo, že její názory na trangender osoby nejsou příliš pozitivní. Sama však k příspěvku nic nepřipsala, a proto jsou sledující vesměs zmateni, na co přesně chce pouhým sdílením Clarkova příspěvku upozornit.

Několik sledujících ji však pod příspěvkem podpořilo s tím, že nemají nic proti mužům, ženám ani nebinárním lidem, Deni ale podle jejich slov patří k těm, kteří komunitě nepomáhají.

Zdroj: Twitter, Daily Mail, Firstpost

Autor: Šárka Cvrkalová



Související články