Jedenáctiletá holčička byla surově napadena na zastávce. Boj o život natočila kamera, muže usvědčil netradiční důkaz

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
deti unos
Zdroj: Natalia DeksbakhúShutterstock.com

Podle informací zahraničních médií se snažil jedenáctiletou holčičku přepadnout a unést rovnou na autobusové zastávce cizí muž. Podle televize CNN se to pachateli nepodařilo a dívka nakonec dokázala utéct pryč. Dotyčného policie už chytila.

K celému nešťastnému incidentu došlo ve floridském městě Pensacola. Počínání drzého útočníka, který se mladou holčičku snažil unést, natočila totiž jedna z pouličních kamer v úterních ranních hodinách.

Podle vyšetřovatelů si dívka na zastávce krátila dlouhou chvíli na čekání na autobus tím, že si sama hrála. Když v tom na místo činu přijela bílá dodávka a z ní vystoupil muž ve věku zhruba třiceti let. Podle vyšetřovatelů byl ozbrojený, držel totiž v ruce nůž.

Snahu zachránit si život zachytila kamera

Kamerový systém natočil i to, jak se dívka muže lekla a snažila se z místa uprchnout. Muž ji i přesto stihl uchopit a snažil se ji odtáhnout do dodávky. Dívka se ale tak vehementně bránila, že v jeden moment oba upadli do trávy.

Z pevného sevření se holčičce podařilo nakonec skutečně vymanit. Ozbrojený muž v tu chvíli na nic nečekal a rozhodl se uprchnout do dodávky, zatímco školačka běžela pro školní tašku a do bezpečí.

„Nemůžu si pomoct, ale myslím, že to mohlo dopadnout velmi odlišně. Kdyby jedenáctiletou oběť nenapadlo se bránit a prostě to vzdala, mohlo to skončit hrozivě,“ řekl v tiskové zprávě šerif Chip Simmons z floridského okresu Escambia.

Muže usvědčil netradiční důkaz

Americká televize CNN informovala o tom, že do celého případu bylo zapojeno na 50 policistů, kteří po pachateli pátrali. Znali i poznávací značku jeho auta, takže ho ten samý den dokázali najít. Agresorem má být třicetiletý Jared Paul Stang, kterého mimo jiné usvědčil i modrý sliz na jeho těle, s nímž si holčička před napadením hrála.

Policejní vyšetřovatel zahraničním médiím řekl, že se nejedná o jeho první útok. Podobného činu se měl dopustit i před 14 dny na tom stejném místě a s tou samou holčičkou jako v tomto týdnu. Od té doby na zastávku chodila s dívkou i její matka.

Jenže pak s ní jednou nešla, v domnění, že už je snad vše v pořádku. Nebylo, muž se ji pokusil znovu „získat“. Soud Stangovi uložil pokutu ve výši 30 milionů korun za násilný útok a únos nezletilé osoby.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články