Kdy se dostane Tereza Hlůšková domů? Situaci mají komplikovat celníci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Poté, co si Tereza Hlůšková odseděla několik let v pákistánském vězení, byla veškerá obvinění proti ní stažena a ona byla propuštěna na svobodu. Ačkoli se těšila na svůj návrat do Čech, zatím stále zůstává v Pákistánu. A do rodné České republiky se asi jen tak nepodívá. Celníci se totiž dle deníku Blesk snaží najít co nejvíce důvodů, proč nesmí překročit hranice.

Vrchní soud přijal argumenty právníka Hlůškové v listopadu a zprostil ji veškeré viny. Jenomže celníci se s tím, že je volná, nehodlají podle Blesku smířit.

Proti jejímu návratu domů bojují, a případem se proto začal zabývat Nejvyšší soud. Celníci ale tvrdí, že nikdo z nich nemá důvod na Terezu jen „házet špínu“ a jejich slova mají nějaký význam.

Čtyři roky

Tereza Hlůšková byla zadržena před čtyřmi lety na letišti v Pákistánu s kufrem, ve kterém se nacházelo téměř 9 kilogramů heroinu. Byla zatčena za pašování drog i přesto, že tvrdila, že je nevinná, a několikrát se odvolala proti rozhodnutí soudů. Strávila ve vězení téměř 4 roky.

Původně byla odsouzena k devíti letům vězení, nakonec byla ale propuštěna. Ačkoli byla veškerých obvinění zbavena, v některých médiích je stále nazývána jako „pašeračka Tereza“.

Její radost po vyslechnutí rozsudku netrvala ale dlouho. Volná sice Hlůšková je, do rodné země se ale prozatím nemůže dostat. Její problémy se soudy tak přetrvávají i v letošním roce.

Ignorujete svědky

V současné chvíli se podle médií nachází Hlůšková na tajném místě a doufá, že se bude moci brzy vrátit domů. Celníci ale prozatím zadržují její věci a odmítají je vydat. Podle jejích slov by se měl případ posunout ještě k Nejvyššímu soudu, který se jím nyní bude zabývat.

Hlůšková se obrátila s žádostí o pomoc se získáním svých věcí na soud. Ten ale dostal od celníků kopii odvolání právě k Nejvyššímu soudu. Osvobozující rozsudek prý ignoruje slova svědků, a je tedy protiprávní. Celá věc by tak měla být znovu prošetřena.

„Svědci obžaloby nemají žádný motiv či zlovůli k tomu, aby protistranu křivě obvinili z tak ohavného trestného činu,“ uvedli celníci. „Všichni jsou pracovníky celní správy, jsou to dobří a solidní lidé – jako každý jiný – a z tohoto důvodu jejich svědectví nelze ignorovat,“ píše se v dokumentu. Kdy a zda se Tereza dostane domů, tak není jasné.

Zdroj: Blesk, ČT24, Expres

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články