Kdy se dostane Tereza Hlůšková domů? Situaci mají komplikovat celníci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Poté, co si Tereza Hlůšková odseděla několik let v pákistánském vězení, byla veškerá obvinění proti ní stažena a ona byla propuštěna na svobodu. Ačkoli se těšila na svůj návrat do Čech, zatím stále zůstává v Pákistánu. A do rodné České republiky se asi jen tak nepodívá.

Celníci se totiž dle deníku Blesk snaží najít co nejvíce důvodů, proč nesmí překročit hranice. A prozatím se jim to daří.

Vrchní soud přijal argumenty právníka Hlůškové v listopadu a zprostil ji veškeré viny. Jenomže celníci se s tím, že je volná, nehodlají podle Blesku smířit.

Proti jejímu návratu domů bojují, a případem se proto začal zabývat Nejvyšší soud. Celníci ale tvrdí, že nikdo z nich nemá důvod na Terezu jen házet špínu a jejich slova mají nějaký význam.

Čtyři roky utrpení

Tereza Hlůšková byla zadržena před čtyřmi lety na letišti v Pákistánu s kufrem, ve kterém se nacházelo téměř 9 kilogramů heroinu. Byla zatčena za pašování drog i přesto, že tvrdila, že je nevinná, a několikrát se odvolala proti rozhodnutí soudů. Strávila ve vězení téměř 4 roky.

Původně byla odsouzena k devíti letům vězení, nakonec byla ale propuštěna. Ačkoli byla veškerých obvinění zbavena, v některých médiích je stále nazývána jako „pašeračka Tereza“.

Její radost po vyslechnutí rozsudku o propuštění byla nepopsatelná, netrvala ale dlouho. Volná sice Hlůšková je, do rodné země se ale prozatím nemůže dostat. Její problémy se soudy tak přetrvávají i v letošním roce.

Ignorujete svědky

V současné chvíli se podle médií nachází Hlůšková na tajném místě a doufá, že se bude moci brzy vrátit domů. Celníci ale prozatím zadržují její věci a odmítají je vydat. Podle jejích slov by se měl případ posunout ještě k Nejvyššímu soudu, který se jím nyní bude zabývat.

Hlůšková se obrátila s žádostí o pomoc se získáním svých věcí na soud. Ten ale dostal od celníků kopii odvolání právě k Nejvyššímu soudu. Osvobozující rozsudek prý ignoruje slova svědků, a je tedy protiprávní. Celá věc by tak měla být znovu prošetřena.

„Svědci obžaloby nemají žádný motiv či zlovůli k tomu, aby protistranu křivě obvinili z tak ohavného trestného činu,“ uvedli celníci. „Všichni jsou pracovníky celní správy, jsou to dobří a solidní lidé – jako každý jiný – a z tohoto důvodu jejich svědectví nelze ignorovat,“ píše se v dokumentu. Kdy a zda se Tereza dostane domů, tak není jasné.

Zdroj: Blesk, ct24.ceskatelevize.cz, expres.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články