Tereza Hlůšková domů nedorazila. Nikdo neví, kde je, slehla se po ní zem 

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

25letá Tereza Hlůšková byla propuštěna z pákistánského vězení, ale do České republiky nedorazila. Tvrdí to alespoň její rodina, která nemá vůbec ponětí, kde se mladá pašeračka drog skrývá. Uvedla to CNN Prima NEWS s odkazem na další zdroje.

Tereza se podle experta Andora Šándora může ukrývat v schengenském prostoru, nebo odcestovala do úplně jiné země. Její příbuzní ale mají představu, kdy by se měla Tereza vrátit do Česka. Vyjádření poslala její babička, která potvrdila, že doma není. 

Pašeračka se má do země vrátit až v lednu

Její babička uvedla pro Život v Česku, jak to ve skutečnosti s Terezou vypadá. „Terezka v Česku není. To, co novináři napsali, není pravda. Rádi bychom ji doma měli na Vánoce, ale bohužel v Česku není,“ uvedla příbuzná a dodala, že se vrátí pravděpodobně v lednu. 

Nikdo ale nemá tušení, kde se teď Tereza nachází. Podle Šándora je tu hned několik možností, kde se pašeračka mohla ukrýt. „Domnívám se, že je tam, kde jí už nic nehrozí. Pokud rodina tvrdí, že ještě není doma, může být i v schengenském prostoru. Může tady být i varianta, že není v Česku ani v Pákistánu, ale v nějaké třetí zemi.”

Jak by se tak nenápadně dostala do České republiky? I pro to má expert Šándor vysvětlení. „Je možné, že opustila Pákistán na náhradní doklady, které jí vystavil zastupitelský úřad. Kdyby šla na letiště, vzali by její náhradní doklady a v počítači zjistili, že nemá povoleno vyjet. Je také možné, že opustila zemi pozemním přechodem.“

Pomohl někdo Tereze k „útěku”?

Je také možné, že Tereza měla „komplice“, který jí pomohl dostat se z Pákistánu ven do jiné země. „V roce 2008 byli dva čeští vědci drženi v Indii. Zde, v případě Terezy H., mohlo dojít k obdobné věci jako v jejich případě,” uvedl Šándor. Po propuštění Terezy navíc nikdo nevěděl, kde se nachází. 

Informace měli pouze lidé z ambasády, kteří nikomu nic nesměli vyzradit. Kolem případu Terezy je mnoho tajemství. Kdyby přijela do Česka, určitě by o tom vědělo ministerstvo zahraničí, které se ale zatím k věci nevyjádřilo. Tereza byla propuštěna před měsícem, zadržena byla v roce 2018 za pašování 9 kg heroinu. 

Odsouzení přišlo v březnu 2019, dostala trest ve výši osmi let a osmi měsíců a k tomu musela zaplatit pokutu v hodnotě 800 dolarů. V dubnu se pak proti verdiktu odvolala, protože si myslela, že vše, co je proti ní uvedeno, není pravda. Nebyly předloženy ani konkrétní důkazy. 

Tereza tak byla zproštěna žaloby a 20. listopadu propuštěna. Nikdo ale neví, kde se od té doby schovává a jestli se vůbec do České republiky ještě vrátí. Všichni sledují její osud od začátku. Nejdříve totiž tvrdila, že přijela do Pákistánu jako modelka, její kamarádka ale tvrdila něco jiného. O drogách podle svých slov také vůbec nevěděla. 

Zdroj: CNN Prima NEWS, Život v Česku

Autor: Raina TomanováSouvisející články