Kevin ze Sám doma promluvil o svém vztahu s Michaelem Jacksonem. Řekl, jak to mezi sebou doopravdy měli

od Raina Tomanová
3 minuty čtení
Sam doma Kevin
Zdroj: Profimedia

Macaulay Culkin patří mezi nejúspěšnější dětské herce, které můžete na světě najít. Jeho role Kevina z vánoční série filmů Sám doma se stala kultovní nejen v Americe, ale také dalších zemích.

Bylo mu deset let, když se díky roli dostal do povědomí diváků. Přes noc se stal největší hvězdou a neunikl pozornosti zpěváka Michaela Jacksona.

U něj velmi často pobýval, vidět ho mohli lidé na jeho ranči. Jak ale víme, Culkin nezvládl velkou pozornost médií a v jeho životě se často objevovaly drogy nebo alkohol.

Jak to bylo se zneužíváním dětí, ze kterého byl Jackson obviněný?

Jedním ze zneužívaných dětí na ranči Michaela Jacksona mohl být právě tehdejší dětský herec. Jackson podle mnohých měl sklony k pedofilii, na jeho ranči se potkávalo mnoho známých i neznámých dětí. Jezdili tam společně s rodiči, kteří ale neměli tušení, co se děje za zavřenými dveřmi.

Culkin s Jacksonem spolu trávili hodně času po natáčení velkofilmu Sám doma. Jacksonovi bylo v tu dobu přes třicet let, Culkinovi asi deset a navštěvoval základní školu.

michael jackson

Zdroj: Vicki L. Miller / Shutterstock.com

Scházeli se pravidelně nejen na ranči, ale slavný popový zpěvák herce zval také do lunaparku v Neverlandu. Dostal rovněž hlavní roli ve videoklipu na píseň Black or White. Natáčení videoklipu tenkrát stálo pět milionů dolarů, a jedná se tak o nejdražší hudební videoklip v historii.

Jaký ale mezi sebou měli vztah, to nikdo nevěděl. Teprve nedávno herec přiznal, co měli s Jacksonem společného. „Upřímně říkám, že mi nikdy neublížil, nic mi neprovedl. Nikdy jsem ani neviděl, že by cokoliv udělal někomu jinému. Byli jsme si blízcí tím, že jsme měli podobné dětství. Tedy v podstatě žádné, protože naši otcové nás odmalička nutili pracovat a tvrdě vydělávat.“

Ve svém přiznání pokračoval: „Michael byl sice o dvaadvacet let starší, ale řekl bych, že se po mém boku cítil stejně mladý jako já. On mi zase nahrazoval kámoše, které jsem v dětství neměl.“

Culkin byl nejen jeho nejbližším přítelem, ale také se stal kmotrem jeho dětí. Na ruku si například nechal vytetovat stejný motiv jako Paris, Jacksonova dcera.

Jeho brzký vrchol vystřídaly drogy, alkohol a skandály

Role malého Kevina mu přinesla kromě slávy také hotové jmění. Za první film sice inkasoval „jen“ 100 tisíc dolarů, za druhý díl si ale zasloužil honorář v hodnotě 4 milionů dolarů.

macaulay culkin

Zdroj: Profimedia

Už v mladém věku ale začal pít alkohol, později vyzkoušel také drogy. Postupem času se na nich stal závislý a dlouhé roky bojoval, než se závislosti zbavil.

Podle všeho má silnou vůli, protože to dokázal bez cizí pomoci, pouze sám. „Hrál jsem si s ohněm. Dospělo to do stádia, že už to bylo neúnosné. Musel jsem se zachránit. Na odvykačce jsem nikdy nebyl. Měl jsem kamarády, kteří za mnou přišli a ptali se mě, jak se zbavit závislosti. Dal jsem jim tu nejhorší možnou radu, jakou závislému můžete dát. Prostě s drogami přestat.“

„Nebyl bych tím člověkem, jakým jsem dnes, nebýt drog. Pořád piju a kouřím, ale drog bych se už nedotkl. Ale miluju je, jsou jako staří přátelé. Někdy je však lepší nechat staré přátele starými přáteli a soustředit se na přátele nové,“ popsal slavný herec, který se nedávno stal otcem malého Dakoty.

Svého syna má s herečkou Brendou Song a pojmenovali ho po Culkinově zesnulé sestře. Ženatý byl herec pouze jednou, a to čtyři roky.

Vzal si v roce 1998 herečku Rachel Miner. Osm let pak randil se známou herečkou Milou Kunis. S nynější partnerkou je od roku 2017.

Autor: Raina TomanováSouvisející články