Kolumbijské monstrum: Nebudete věřit tomu, co za hrůzy má na svědomí. Brzy ho navíc pustí z vězení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
garavito
Zdroj: Profimedia

Celým jménem Luis Alfredo Garavito Cubillos přišel na svět v roce 1957 a prvních osm let svého života strávil v péči otce alkoholika a matky prostitutky. Nebylo výjimkou, že se musel dívat na to, co žena dělá se zákazníky, nebo že byl doma brutálně fyzicky trestán. Ani to ho ale neopravňuje k činům, které později prováděl. Podle psychiatrů totiž netrpěl žádnou nemocí a vše, co dělal, si plně uvědomoval.

Když mu bylo osm let, podařilo se mu jedné noci utéct z domova. Myslel si, že ve světě potká někoho, kdo mu pomůže, že najde lásku a pochopení a zbaví se rodičů, kteří ho prakticky týrali.

Jenomže si útěkem nijak nepomohl. Hladový a vyčerpaný narazil na bezdomovce, který mu nabídl pomoc.

Později se ale ukázalo, že jde o násilníka, jenž s ním chtěl pouze strávit noc. Garavito pak dlouho hledal důvěru k lidem a snažil se zapadnout, trvalo to ale roky. Co se dělo pak, je pro historiky neznámé. Opět se o Garavitovi mluví až v souvislosti s vraždami dětí.

Uřezával jim hlavy i pohlavní orgány

V roce 1992 poprvé Garavito znásilnil a zabil chlapce. A brzy poté se to pro něj stalo jakýmsi koníčkem. V Kolumbii tehdy zuřila desetiletá občanská válka, a jeho činy tak nikdo nezpozoroval. Pohřešované děti byly zkrátka považovány za oběti bojů a nepokojů.

Když byly později odkryty masové hroby s dětmi, kterým často chyběla hlava nebo pohlavní orgány, rozjelo se vyšetřování, jež nakonec policisty dovedlo právě ke Garavitovi. Dopomohl k tomu bezdomovec, který jednu z jeho obětí zachránil před smrtí.

Garavito byl na místě činu zatčen. V jeho věcech se později našly informace a poznámky o dalších vraždách, nemělo tak pro něj smysl zapírat. Ke všem vraždám se nakonec přiznal, odhalil dokonce i další místa, kam pohřbil několik, do té doby pohřešovaných dětí.

2 000 let vězení

Mnoho těl, která vyšetřovatelé objevili, vykazovalo známky několikahodinového mučení. Sám Garavito přiznal, že ho vzrušovalo obětem ubližovat. Celkově muž znásilnil 140 dětí. 172 obětí zabil. Za to měl dostat trest ve výši až 2 000 let vězení.

V Kolumbii ale toto nebylo tou dobou možné, dostal proto tamní nejvyšší možný trest, a to 40 let za mřížemi. Mnohým se to zdálo směšné, bohužel ale zákony hovoří jasně. Zrůda, která připravila o život téměř dvě stovky mladých lidí, tak bude za pár let propuštěna.

V současné době Luis Alfredo Garavito Cubillos sedí ve věznici s nejvyšší ostrahou. Je velmi pravděpodobné, že se za několik let dostane ven, nedávno se dokonce spekulovalo o tom, že by mohl být podmínečně propuštěn v roce 2023.

Zdroj: Britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články