Královna Alžběta ruší předvánoční oběd s rodinou. Kvůli narůstajícím případům covidu

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
kralovna alzbeta
Zdroj: Alessia Pierdomenico / Shutterstock.com

Královna Alžběta raději zrušila předvánoční oběd, který plánovala se svou rodinou. Důvodem jsou narůstající případy covidu a rychle se šířící varianta omikron ve Velké Británii.

O rozhodnutí královny informoval dle agentury Reuters zdroj z Buckinghamského paláce.

Královna raději poruší tradici

„Toto rozhodnutí je preventivní, protože se zdá, že by příliš mnoho lidí ohrozilo vánoční opatření, pokud by se tak stalo,“ zní z královnina sídla.

„Ačkoliv panuje lítost z toho, že byl oběd zrušen, existuje přesvědčení, že je to správné pro všechny,“ dodal zdroj.

Královna Alžběta tak letos tradici poruší. Oběd se měl uskutečnit příští týden ve Windsoru.

Situace ohledně šíření covidu-19 se zhoršuje, a tak bylo občanům lékařskými autoritami doporučeno, aby se s ostatními v předvánočním období nepotkávali, pokud to nebude nezbytně nutné.

Premiér Boris Johnson v úterý prosadil v Dolní sněmovně zpřísnění opatření kvůli šíření varianty omikron. Ta se stala dominantní v samotném Londýně a překonala i předchozí variantu delta.

Nejvyšší počet nových případů

V pondělí Velká Británie oznámila první úmrtí na variantu omikron. Ve středu bylo zachyceno 78 610 nových případů koronaviru, což je dle CNN nejvyšší počet denních případů v zemi od samotného začátku pandemie.

Předchozí rekord v počtu nových nákaz koronavirem pak Spojené království zaznamenalo 8. ledna, konkrétně šlo o 68 053 případů.

Zdroj: Reuters, CNN

Autor: Marek SlaninaSouvisející články