Krvavý incident za bílého dne. Neuvěříte, jaké zbraně proti sobě muži použili

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
utok macetou
Zdroj: Profimedia

Dva muži z anglického města Morecamble se nechali natočit při krvavé bitvě. Video následně obletělo sociální sítě. Oba útočníci byli zraněni a poté zadrženi policií.

Zveřejněné video mezi obyvateli Velké Británie vyvolalo pozdvižení. Záběry zachytily dva agresivní muže, kteří přímo na ulici mezi lidmi bojují s velkými ostrými mačetami. Oba následně skončili v péči lékařů. Policie poté hledala svědky události a zvýšila množství bezpečnostních hlídek.

Krvavé fotky zadržených obletěly internet

K incidentu došlo v neděli okolo 15:15 v obytné zóně ve městě Morecambe v hrabství Lancashire. Video zachycuje dva muže, jeden je bez trička, druhý má na sobě šedou mikinu. Oba během souboje utrpěli několik zranění, jejich fotky se následně objevily na internetu.

„Víme, že v oblasti bylo v době spáchání trestného činu více lidí a doporučil bych svědkům, aby nás kontaktovali. Uvědomujeme si, že to v Morecambe způsobilo znepokojení, ale incidenty tohoto druhu jsou vzácné a chceme všechny uklidnit. V oblasti jsme navýšili počet hlídek,“ uvedl seržant James Pinder z policejního oddělení Lancashire.

Policie později v souvislosti s útokem zadržela dva muže ve věku 31 a 26 let. Zadrženými muži jsou Johnny Reid a David Jowett, oba byli obviněni z útoku a ohrožování. Svoje chování a motiv by měli brzy vysvětlit u soudu.

K podobnému incidentu došlo během neděle i jinde

V oblasti během neděle došlo i dalšímu podobnému incidentu. V půl dvanácté dopoledne policie zasahovala v Corporation Parku v Blackburnu, který je od Morecambe vzdálený 57 kilometrů. I zde došlo k souboji dvou ozbrojených mužů. Jeden z útočníků utrpěl zranění hlavy, druhý bodné rány na pažích, hrudi a zádech. Oba byli převezeni do nemocnice.

Podle zpráv britského serveru Metro.co.uk policie zatím neví, proč k oběma agresivním útokům došlo a zda spolu souvisí. Na obou místech byly posíleny policejní hlídky. Obyvatelé oblasti jsou z útoků v šoku a mají strach z dalších možných incidentů.

Několik útoků mačetami se odehrálo v minulých letech i v České republice. V roce 2016 si na ulici v Olomouci jejich pomocí vyřizovaly účty dvě znepřátelené romské rodiny. Výsledkem bylo několik zraněných lidí a dva zatčení agresoři.

O rok později se podobná událost opakovala v Krupce na Teplicku, i zde šlo o vyřizování účtů mezi dvěma rodinami. Asi dvacetičlenná rodina se vyzbrojila mačetami a vydala se nastolit pořádek. Po incidentu bylo šest lidí zraněno, z toho jeden člověk vážně. Obviněno bylo dvanáct útočníků.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články