Kvůli nim ochrnul, po 20 letech se pro něj vrátili. Způsob mužovy smrti otřásl sousedy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vozik
Zdroj: nullplus/Shutterstock.com

Jihoafrický farmář Neil McKay se před 20 lety stal obětí přepadení. Tehdy ho lupiči postřelili a on ochrnul, takže se stal závislým na invalidním vozíku. Jenže před pár dny se stal podruhé obětí lupičů, kteří ho dost drsným způsobem zavraždili. Informuje o tom web Daily Mail.

Nicnetušícího Neila před dvaceti lety lupiči postřelili, a on ochrnul. Celou dobu tak žil na své farmě v Jižní Africe. A před pár dny ho lupiči připoutali k jeho invalidnímu vozíku a uškrtili ho na něm. Mrtvého ho našla jeho šestačtyřicetiletá matka.

V policejní zprávě stojí, že pachatelé věděli o majetku uvnitř farmy a jen čekali na vhodný moment, kdy muž bude doma sám. K otřesnému činu došlo ve městě Winterton v provincii KwaZulu-Natal. Podle informací Daily Mail se jedná o stejné pachatele, což u lidí vyvolalo silné reakce.

Nikdo to nechápe

„Kdo by zavraždil muže na invalidním vozíku? Muže, který byl neozbrojený a fyzicky neschopný se bránit?“ kroutil nechápavě hlavou poslanec z Demokratické aliance Alf Lees.

„Zdá se, že jeho útočníci na farmě dávali pozor a zaútočili na bezbranného Neila, když jeho vedoucí a zaměstnanci farmy odešli a on byl večer sám. Neil jim měl podle informací pomoci s trezorem- peníze je zajímali nejvíce. A následně na to ho uškrtit v jeho ložnici.

„Byl zavražděn lidmi, kteří si nezaslouží žádné místo v naší společnosti kromě vězení,“ řekl poslanec Demokratické aliance. Tamní obyvatelé se bouří nad postupem policie, která před 20 lety nezasáhla pořádně a muže nezavřela.

Pachatele nezastavili ani psi

Farmář měl na svém pozemku i šest psů. Ale i ti nebyli pro pachatele moc velkou překážkou. Podle deníku Daily Mail tři z nich pachatelé pořezali nožem, aby se dostali na pozemek.

McKay se stal obětí už tehdy. Lupiči ho střelili do páteře, a on tak ochrnul. Jeho otec Bert tenkrát celou farmu přestavil pro potřeby svého syna tak, aby na ní mohl i nadále pracovat bez sebemenších problémů.

K celému případu zatím nejsou žádné informace. Policie se k celému případu nevyjadřuje. Tamní obyvatelé ale doufají, že se v případu začne konečně něco dít a pachatelé se dočkají svého trestu.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články