Lego spustí první LGBTQ kolekci. Toto všechno se promění do duhové barvy

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lego LGBTQ
Zdroj: Shutterstock

Dánská společnost LEGO spustí prodej své první LGBTQIA+ kolekce. Nejznámější světový výrobce hraček se rozhodl podpořit sexuální menšiny se sérií minifigurek v barvách duhy.

LEGO představí celkem 11 nových minifigurek, z nichž každá bude mít jinou barvu a účes. Barevná škála LEGO postaviček má reflektovat duhovou vlajku LGBTQIA+ komunity.

Všichni jsme skvělí

Všechny postavičky budou bez obličeje, a tudíž i bez pohlaví. Myšlenka celé kolekce totiž je, aby figurky „znázorňovaly osobitost, zatímco zůstanou neurčité“.

Název kolekce je Everyone is awesome (Všichni jsme skvělí) a jejím cílem je podpořit všechny osoby nehledě na jejich pohlaví či sexuální orientaci.

„Během uplynulých let se svět potýkal s mnoha společenskými problémy, které nás, myslím, přiměly zamyslet se jak nad námi samotnými, tak i nad společností způsobem, že bychom se snad všichni mohli snažit projevit trochu víc empatie, lásky a přijetí vůči ostatním,“ vysvětluje nápad v úvodním videu ke kolekci viceprezident designu ve společnosti LEGO Matthew Ashton.

„Vyrůstal jsem jako LGBTQ+ dítě. Říkali mi, s čím bych si měl hrát, jak bych měl chodit, jak bych měl mluvit, co bych měl nosit. Pokaždé mi bylo řečeno, že je se mnou něco špatně,“ popisuje Ashton osobní zkušenost.

„Myšlenka té kolekce je, že chceme zapojit každého nehledě na věk či pohlaví. Chceme, aby celý svět věděl, že jsme stejní,“ dodal.

Z pracovního stolu do vitrín hračkářství

Ashton přitom původně set minifigurek navrhl pouze pro sebe na svůj pracovní stůl. Brzy si toho však všimli jeho kolegové.„Ostatní členové LGBTQ+ LEGO komunity ke mně přišli a řekli, že se jim to libí,“ řekl ve videu.

Kolekce bude k zakoupení od 1. července. „Navrhli jsme tuto sadu tak, aby lidé byli hrdí na to, že si ji mohou vystavit ve svém domě,“ doplňuje Ashton.

Autor: Petr HejčlSouvisející články