Maďarský europoslanec byl zachycen na gay party 

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
lgbt
Zdroj: M E/ Shutterstock.com

Belgická televize VTM uveřejnila záběry maďarského europoslance Józsefa Szájera, který v listopadu utíkal z gay party. Na večírek vtrhla policie, protože se konal v době tvrdých proti epidemiologických opatření. Policisty zarazil fakt, že se večírku účastnil i konzervativec, který je tvrdě proti gay právům. Informuje o tom BBC. 

Akce se v Bruselu zúčastnilo více jak 20 lidí a začalo se o ní více mluvit v momentě, kdy se zjistilo, že na zvláštní party byl i József Szájer. Policie muže v duhové čepici a teplákách zajišťuje krátce poté, co politik seskočil ze střechy a lehce se poranil. Vše zachytila kamera televize VTM. 

Na Szájera upozornil jeden z kolemjdoucích, ten si totiž myslel, že se jedná o zloděje. Během prohlídky u něho muži zákona nalezli pilulku extáze. Na místě zatčení europoslanec neměl ani žádné osobní doklady a policii se snažil namluvit, že pilulka nepatří jemu. 

„V jeho batohu byly nalezeny narkotika,“ uvádí se v prohlášení státních zástupců. „Muž nebyl schopen předložit žádné doklady totožnosti. Byl eskortován do místa bydliště, kde se pomocí diplomatického pasu označil jako S. J.,“ informuje o tom BBC. 

Dostal jen pokutu a věc je prý vyřešená 

Belgická policie podle Szájera případ vyřešila a uzavřela. Vlivný politik měl dostat pouze pokutu ve výši 250 eur za porušení protivirových opatření. Dle jeho slov policie nevede vyšetřování v ohledu držení drog a celou věc tak on i policisté berou za vyřešenou. 

Tamní televize zatím na svých stránkách uveřejnila pouze malý sestřih, který trvá jen něco kolem pěti minut. Podle informací BBC by ale co nejdříve měla být dohledatelná i celá verze případu, aby se do případu vzneslo více světla. 

Je proti gayům, ale orgie s nimi mu nevadí 

Policisté přišli s informací, že se v bruselském bytě v době zásahu nacházelo 25 osob. Jednalo se o čistě gay akci. A to i přes přísný zákaz, který je v platnosti kvůli aktuální situaci s šířením nemoci covid-19. 

Szájer, který se gay akce také účastnil, patřil od roku 2004 k nejsilnější maďarské straně Fidesz premiéra Viktora Orbána. Po tomto incidentu dosti vlivný politik opustil funkci nejen europoslance, ale odešel i ze strany. 

V Maďarsku totiž neexistuje možnost, aby se gay pár vzal, mají možnost registrovaného partnerství, které je i v Česku. Szájer v roce 2011 přepsal úmluvu, která jasně definovala, že svatbu může mít pouze muž a žena. 

Autor: Ivan GlaserSouvisející články