Matka nechala svého novorozeného syna zemřít hladem. Odešla na čtyřdenní večírek s přáteli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pouta
Zdroj: Shutterstock

Rodičovství je náročná věc. Ne každý je připravený na tak velkou nálož zodpovědnosti a je pochopitelné, když rodič udělá sem tam nějakou tu chybu. Chyba, které se však dopustila žena z Ruska, je neomluvitelná a doopravdy krutá. O příběhu informoval web Daily Star.

Pětadvacetiletá Olga Bazarová vyrazila na párty se svými přáteli a svého jedenáctiměsíčního syna nechala doma zemřít hlady. O čtyři dny později našla tělíčko dítěte babička, která se o svého vnuka obávala.

Matka odešla za zábavou

Matka nechala své dítě v pokoji se svou tříletou dcerou, která nějakým zázrakem přežila. Svého nejstaršího syna předala před večírkem do péče jedné ze svých kamarádek. Na své mladší děti jako by zapomněla.

Batole a dítě objevila jejich babička o čtyři dny později, když se nemohla po několika dnech spojit s matkou dětí. Do domu tedy vyrazila sama a po otevření dětského pokoje zůstala stát v šoku.

Vyděšená babička zavolala sanitku, která dokázala stabilizovat stav tříleté dcery a zachránit její život. Malá dcera byla převezena na jednotku intenzivní péče v kritickém stavu se silnou podvýživou.

Podle soudních záznamů byl chlapeček nalezen mrtvý ve své postýlce, zatímco jeho sestra byla na pokraji smrti. Malý chlapec zemřel hladem a dehydratací.

Krutý trest

Bazarová byla podle Daily Star okamžitě zadržena a odvezena na policejní stanici. Během soudních jednání se matka údajně přiznala k tomu, že nechala děti vědomě doma o samotě. Dodala však také, že opuštění dětí lituje a popírá jakýkoli záměr svého syna zabít.

Matka tvrdila, že nemohla předvídat smrt dítěte. Nejvyšší státní zástupce však dodal, že v domě, kde s dětmi žila, nezůstalo při odchodu žádné jídlo. Z toho důvodu nemohla malému batoleti poskytnout jídlo ani tříletá dcera.

Po prohledání bytu bylo zjištěno, že se zde nenacházela vůbec žádná dětská výživa. Bazarová byla sedmého června obviněna z vraždy nezletilé osoby. Žena byla odsouzena ke čtrnácti letům vězení u Čeljabinského krajského soudu v ruském Zlatoustu.

Bazarová byla také zbavena rodičovských práv vůči svému staršímu synovi a pozůstalé dívce, jejíž otec je rovněž ve vězení. Podle místních médií byly děti umístěny do sirotčince.

Zdroj: DailyStar
Autor: František OlšaSouvisející články