Meghan nemluvila u Oprah pravdu, zjistili v Daily Mail. Potvrdili tak názor vyhozeného moderátora Pierse Morgana

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
meghan harry
Zdroj: Shaun Jeffers / Shutterstock.com

Anglický moderátor Piers Morgan komentoval důvěryhodnost tvrzení vévodkyně ze Sussexu, která zazněla v rozhovoru manželů Harryho a Meghan s Oprah Winfrey. Uvedl, že napočítal 17 prohlášení, která byla buďto nepravdivá, nebo sporná. Tento názor ho stál místo.

Sedmnáct různých tvrzení tohoto páru je buď zcela nepravdivých, přehnaných, nebo neprokazatelných,“ řekl Morgan v televizi Fox News. „Proč bych měl věřit lidem, kteří neříkají pravdu?“

Po nepřímém označení Meghan a Harryho za lháře byl donucen k odchodu z populárního pořadu Good Morning Britain.

Daily Mail ve svém článku ověřil nejkontroverznější výroky páru a došel ke zjištění, že se Piers Morgan příliš nemýlil.

Vyvrácené nepravdy vévodkyně ze Sussexu

Meghan v rozhovoru uvedla, že se s Harrym ve skutečnosti vzali tři dny před oficiální svatbou. To ale dva dny po odvysílání rozhovoru a zveřejnění matričního záznamu dementovali s tím, že si jen vyměnili prstýnky.

Toto vyjádření komentoval i arcibiskup z Cantenbury: „Legální svatba byla v sobotu. Podepsal jsem svatební list, což je právní dokument, a spáchal bych vážný trestný čin, kdybych ho podepsal s vědomím, že je falešný.“

Nepravdivé byla i některá Meghanina tvrzení týkající se jejich syna Archieho. Uvedla například, že kvůli své barvě kůže nebude jmenován princem. Princem jmenován bude, ale až po nástupu prince Charlese na trůn, jak velí tradice.

Vévodkyně také uvedla, že její syn nedostal kvůli svému původu bezpečnostní ochranu. Ta ale nepatří mezi běžné výsady členů královské rodiny.

Důkazy poskytla i Meghanina sestra

Meghan se Oprah svěřila také se špatnými vztahy se členy svojí rodiny. Uvedla například, že svoji nevlastní sestru viděla naposledy před 18 nebo 19 lety a téměř ji nezná.

Nevlastní sestra vévodkyně však doložila společnou fotografií starou 13 let. Dokázala tak, že se ani tato informace nezakládá na pravdě.

Daily Mail se domnívá, že se nedá věřit ani Meghaninu tvrzení o tom, že dopis, který poslala svému otci, měla média k dispozici už měsíc před svatbou, ale kvůli senzaci vyčkávala s jeho zveřejněním do poslední chvíle.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články