Milana Lasicu pohřbila rodina tajně, přesto nechyběl jeden známý český herec. Jeho jméno vás možná překvapí

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
milan lasica
Zdroj: Profimedia

Milan Lasica zemřel před třemi dny, ale jeho rodina už ho stihla pochovat, a to v naprostém utajení. Pohřeb se konal 21. července, ale skoro nikdo o něm nevěděl. Někteří si přáli, aby se konal státní pohřeb se všemi poctami, ale rodina to tak nechtěla. Informuje o tom Expres.cz

Milan Lasica zemřel na jevišti během svého vystoupení. Rodina se nakonec rozhodla pohřbít ho v tichosti a bez zbytečného mediálního humbuku. „Rodina rozhodla tak, že se to má konat v absolutně nejužším kruhu, a to je třeba respektovat,“ vyjádřil se Lasicův kolega Pavol Danišovič.

Pozvánku na pohřeb dostal český herec

Se zesnulým Lasicou se rozloučila jeho manželka Magda Vášaryová, jejich společné dvě dcery a další smuteční hosté, kteří byli pečlivě vybráni. Byl mezi nimi také český herec Bolek Polívka s manželkou. S Lasicou nejen vystupoval na jednom jevišti, ale stali se i dobrými přáteli.

Rozhodnutí, jak bude pohřeb vypadat, bylo na pozůstalých, kteří se rozhodli neuskutečnit státní pohřeb. „Protokol úřadu vlády bude kontaktovat rodinu a nabídne jí nějaké možnosti, například čestnou stráž, kondolenční knihu, vyvěšení černé vlajky a podobně,“ zaznělo už dříve po jednání koaliční vlády.

Milan Lasica byl ženatý přes 40 let, z manželství s Magdou Vášaryovou má dvě dcery – Hanu a Žofii. Oblíbený slovenský herec zemřel ve věku 81 let přímo na jevišti během svého vystoupení. Bylo to v divadle Štúdio L+S, které založil. Už v pondělí se na sociálních sítích objevovaly petice, které lidé podepisovali, aby se konal státní pohřeb.

Celou nešťastnou událost popsal divák, který chtěl Lasicu oživit

Když jdete na představení do divadla, rozhodně neočekáváte, že na jevišti někdo zkolabuje, nebo dokonce zemře. Takový obrázek se ale divákům naskytl. Lasica si po písničce užíval ovace fanoušků, následně ale zkolaboval a už se ho bohužel nepodařilo oživit.

Tak situaci popsal jeden z diváků, kteří se herce snažili zachránit. Lasica již dříve trpěl zdravotními problémy, musel na několik operací, ale v neděli zemřel na svém koncertě ve vlastním divadle. Očitý svědek vypověděl, že se Lasica ještě dvakrát uklonil divákům, užíval si potlesk a náhle se sesunul k zemi.

„Dozpíval písničku Já jsem optimista v dobré formě, byla klaněčka asi dvakrát a najednou se pomalu sesunul k zemi. Párkrát se vrátil a hýbal očima, ale nezvládl to,“ uvedl pro slovenský Denník N divák, který mu hned přispěchal na pomoc. „Byla to náhlá porucha srdečního rytmu. Byl jsem tam a poskytoval jsem první pomoc s kolegy, než přijela záchranka.“

Milan Lasica patřil mezi oblíbené herce nejen na Slovensku, ale také u nás. Legendární duo s Júliem Satinským si určitě vybaví každý z nás. Jejich společné scénky bavily diváky napříč republikami a dodnes se vysílají. Slavného herce ale zdravotní problémy trápily už několik let. Již v roce 2017 musel na operaci, při níž mu odstraňovali polypy ze střeva. Do rukou lékařů se ale dostal ještě o dva roky dříve – to dostal trojitý bypass.

Zdroj: Expres.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články