Mladá matka předávkovala novorozence paracetamolem. Za týrání a vraždu půjde na 6,5 let do vězení

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Paracetamol
Zdroj: Shutterstock

Malý Archie Jacobs přišel na svět v dubnu roku 2020. Nedožil se však ani dvou měsíců. Jeho matka, které tehdy bylo teprve 16 let, ho údajně v domnění, že mu pomůže od nemoci, předávkovala paracetamolem. Soud jí letos vyměřil trest 6,5 let odnětí svobody.

Soud s mladou matkou začal už před měsícem. Od samého počátku Ellie Jacobs popírá týrání dítěte a odmítá obvinění z vraždy. Podle jejích slov šlo o nehodu a rozhodně synovi nijak ublížit nechtěla.

Nadrtila mu do pití větší množství prášků

Archie zemřel na předávkování paracetamolem. Toho mu matka nadrtila do lahvičky s pitím hned několik pilulek. Lék pro dospělé mu podala údajně proto, že byl nemocný, píše Daily Mail.

Jenomže na těle zesnulého chlapce bylo objeveno několik podlitin, měl také zlomenou holenní kost a prsty na pravé noze. Podle soudů tak nešlo jen o zabití z nedbalosti.

Týrání a vražda

Ačkoli Ellie od začátku tvrdí, že svého syna milovala a nikdy by mu úmyslně neublížila, byla nakonec odsouzena na 5 let za vraždu a na dalších 18 měsíců za týrání dítěte, uvádí Bucks Free Press.

Podle přátel navíc bydlela matka s dítětem ve velmi nevhodných podmínkách. Poté, co zemřela její maminka, zůstala na všechno sama. Opakovanou pomoc sociálních služeb ale odmítala. S Archiem žili ve špinavém, malém a tmavém bytě. I to u soudu rozhodlo o tom, že byla žena nakonec skutečně za činy odsouzena.

Zdroj: Daily Mail, Mirror, Bucks Free Press

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články