Mladík jel z Británie na Ukrajinu na kole, aby vydělal pro napadenou zemi peníze. Spal v bunkru z 1. světové války a pokousal ho pes

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ethan Overton
Zdroj: Profimedia

Teprve dvacetiletý Ethan Overton z Velké Británie se rozhodl, že chce přispět Ukrajině tím, že projede na kole Evropu. Jako zkušený cyklista se vydal na cestu, aby během svého charitativního výletu pomohl Červenému kříži vybrat v přepočtu přes 100 000 korun.

„Ve zprávách se denně píše o násilí, vraždách, o špatném chování lidí. Řekl jsem si, že by bylo hezké číst také něco o sportu a dobrém úmyslu,“ uvedl Ethan v rozhovoru pro Essex Live.

Spánek mezi vlky

Ethan vyrazil 1. dubna z Harwiche v Essexu. Dostal se na osmihodinový trajekt do Holandska a odsud započal svou tour přes tři státy.

„Během své cesty jsem přespával na mnoha místech. Lidé ke mně byli laskaví, ubytovali mě, udělali mi snídani a koupili zásoby na cestu,“ popsal podle serveru Wales Online mladý cyklista.

Někdy ale musel Ethan strávit noc i v místě daleko od civilizace. „Divoké to bylo v Německu, kde jsem se při spaní v přírodě bál kvůli vysokému výskytu vlků,“ svěřil se. Naopak za nejzajímavější zážitek považuje spánek v bunkru z 1. světové války.

Přes 3100 kilometrů

Celkem ujel Ethan více než 3100 kilometrů. Kolem 15. dne jízdy prý začal uvažovat o tom, že se vzdá. „I když jsem měl vyztužené sedlo kola a vycpané šortky, bolelo mě celé tělo. Zvlášť když jsem jel místy do prudkého kopce,“ přiznal.

Za nejhorší zážitek své cesty považuje pokousání agresivním psem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ethan Overton (@ethanoverton)

Nakonec je ale Ethan rád, že svou cestu nevzdal. „Po 22 dnech cyklistiky jsem konečně dorazil k hranicím Ukrajiny,“ pochlubil se se závěrem své cesty na svém instagramu, kde se dočkal mnoha gratulací a děkovných vzkazů.

„Ta cesta mi hodně dala. Pomohl jsem dobré věci, zasportoval si, ale také se naučil jednat s cizineckou policí, i když tedy někdy pomocí Google překladače,“ dodal ke svému vyprávění.

Zdroj: Dorset, Wales Online, Essex Live, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články