Mladík z Číny našel biologické rodiče, kteří ho prodali. Nyní jim hrozí soudem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Cina Dite
Zdroj: Shutterstock

Když byl Liou Xuezhou z Číny ještě novorozeně, jeho biologičtí rodiče ho prodali jinému páru. Ten však zemřel, když mu byli pouhé čtyři roky. Nyní se mladíkovi podařilo svou původní rodinu vypátrat.Píše o tom South China Morning Post.

Nelegální obchod s lidmi je v Číně velký problém. Koupit tam dítě či jej prodat lze téměř na ulici. Tamní úřady se s tím snaží bojovat. Proto využily mediální pozornosti kolem mladíka, který hledal svou rodinu a rozhodly se mu pomoci.

Adoptivní rodiče brzo zemřeli

Liou Xuezhou se narodil nesezdanému páru. Vzhledem k tomu, že dvojice neměla peníze na svatbu, rozhodla se syna prodat někomu jinému, aby se pak mohla vzít.

Ve třech měsících dítě putovalo do nové rodiny. Když mu byli čtyři roky, došlo v domě adoptivních rodičů k výbuchu. Ani jeden z rodičů nepřežil. Liou tak začal pendlovat mezi prarodiči a ostatními členy rodiny.

Pomohly testy DNA

V prosinci loňského roku se mladý muž rozhodl, že se pokusí najít své rodiče. Na internet vyvěsil video, v němž zveřejnil svůj životní příběh. Jeho prarodiče pak našli jeho zdravotní dokumentaci, což ho k cíli ještě více přiblížilo.

Čínské úřady se mu v rámci boje s nelegálním obchodem s lidmi snažily také pomoci. Poslaly jej na testy DNA a našly shodu. Liou tak objevil svého biologického otce.

Jak postupem času zjistil, jeho rodiče se nakonec rozvedli a každý žije se svou rodinou v jiné části Číny. Případ byl hojně medializovaný a internetem začala brzo kolovat dojemná videa z jejich setkání.

Nějakou dobu zůstal Liou, původním jménem Ding Jing, s rodinou v kontaktu. Mladík vzkázal svým biologickým rodičům, že se s nimi hodlá setkat až u soudu.

Rodiče ho podporovat nechtějí

Mladík nyní tvrdí, že jeho rodiče nikdy neměli opravdový zájem se s ním seznámit a že do toho byli spíše natlačeni silnou mediální pozornosti, která příběhu připadla. Podle něj mají pocit, že jim pouze narušuje jejich běžný život. Důkazem toho má být i fakt, že si ho jeho biologická matka zablokovala na čínské komunikační platformě WeChat.

Jeho rodiče začali na oplátku tvrdit, že jejich syn po nich chce nesmyslné finanční kompenzace, jako je například dům v Hebei.

Liou poté přiznal, že jako vysokoškolský student má opravdu hluboko do kapsy, navíc nemá žádné trvalé bydliště. Když je tedy škola zavřená, nemůže bydlet na kolejích a je prakticky bezdomovcem.

„Jediné, co jsem žádal, bylo, aby mi rodiče pronajali místo k bydlení nebo mi našli domov. Nečekal jsem, že budou reagovat tak prudce,“ uvedl podle The Straits Times Liou. Tamní úřady jej ale ubezpečily, že ačkoliv našel své pravé rodiče, může i nadále využívat státní příspěvek pro sirotky.

Zdroj: South China Morning Post, The Straits Times

Autor: Markéta MladáSouvisející články