Mladý kutil všem vyrazil dech svým obrovským bazénem z palet za pár korun. Podívejte se na video

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
muz bazen
Zdroj: Shutterstock

Jen málokdo by si asi troufl na zahrádce vytvořit vlastní bazén. Chce to hodně zručnosti, materiálu a propočtů. Sedmadvacetiletý mladík Caleb Harrison z Tennessee ale dokázal, že se dá bazén na 11 000 litrů vody postavit za krátký čas, za málo peněz a z běžného materiálu.

Caleb Harrison je podle svých přátel kutil, který si už doma vyrobil mnohé. Když ale tvrdil, že udělá z dřevěných palet a obyčejné igelitové plachty bazén, který se vyrovná těm, jež se dají za velké peníze koupit, věřil mu to málokdo. Ukázalo se ale, že ho přátelé podcenili.

12 hodin čisté práce si Caleb rozložil do jednoho týdne. S pomocí šroubů a hřebíků vytvořil kostru bazénu z dřevěných palet, které podle jeho slov museli být dubové a ořechové, protože při prvním pokusu se mu křehké borovicové palety rozpadly. Hotové dílo pak zveřejnil na sociálních sítích.

To nemůže vydržet

Ještě předtím, než byla do bazénu napuštěna voda, setkal se Caleb se spoustou kritiky. Lidé se mu smáli, že se jenom snaží nachytat fanoušky. Podle nich totiž taková konstrukce nemohla zadržet tolik litrů vody. On sám přiznal, že si nebyl jistý, jak to nakonec celé dopadne, rozhodně ale nechtěl nikoho oklamat.

@organizedhomeandlife##palletpool ##palletproject ##diy ##diyproject ##summervibes ##organizedhome ##SHEINcares ##outdoorproject ##poolcleaning ##poolparty♬ original sound – Kayla Harrison

Na dalším videu pak zveřejnil bazén napuštěný a dodal, že vše důkladně před konstruováním bazénu propočítal. I tak ale do poslední chvíle tajil dech a ještě několik prvních koupání se modlil, aby palety nepraskly. Ukázalo se ale, že jeho schopnosti jsou téměř magické.

„Nemohu uvěřit tomu, že se koupeme v bazénu, který vlastníma rukama postavil. Že použil jenom levné materiály a dohromady jsme nezaplatili více než 140 dolarů,“ tvrdí jeho přítelkyně, která si dnes může s partnerem užívat slunečné dny na zahradě, zatímco ještě před pár dny toužila po bazénu.

Neskutečný obdiv

„Spojil všechny palety pomocí podpěr vyřezaných z dalších kusů palet. Nepoužil žádný speciální materiál, takže byl i šetrný k přírodě. To opravdu velmi oceňuji. Do poslední chvíle jsem nevěřil tomu, že to tak obrovské množství vody udrží,“ napsal jeden z fanoušků.

K obdivu se přidávají i další lidé. Někteří věřili celému procesu už od začátku a těm Caleb vzkazuje, že děkuje za podporu. Podle jeho slov možná bazén drží i silou jejich vůle, protože on sám mu přestával během procesu výroby věřit. V den zveřejnění videa měl na TikToku Caleb 400 sledujících.

Že pouze jeden jediný klip může změnit celý váš život, se ukázalo téměř okamžitě. Dnes má totiž mladý umělec a kutil přes 200 000 fanoušků. „Jsem šokován, nečekal jsem, že se stanu tolik známým jen kvůli jednomu šílenému nápadu,“ dodal závěrem.

Zdroj: TikTok, dailymail.co.uk
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články