Třináctiletá dívka se kvůli TikToku těžce zranila. Hrůzný zážitek popsala zdrcená matka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
TikTok
Zdroj: Nattakorn_Maneerat / Shutterstock.com

Na webu Daily Mail se objevila informace o třináctileté dívce z amerického Portlandu, která skončila na dva týdny na jednotce intenzivní péče poté, co se pokusila napodobit aktuální trend na sociální síti TikTok. Aplikace však u samotných videí upozorňuje na možná rizika spojená s natáčením.

Destini Crane z Portlandu v Oregonu si vážně popálila krk a pravou paži, zatímco se pokoušela kopírovat trik, při kterém někdo nakreslil čtverec pomocí laku na vlasy nebo alkoholu na zrcadlo, než jej zapálil.

Nezvyklý křik z koupelny

V koupelně, kde se žákyně sedmé třídy pokusila začátkem května o tento riskantní kousek, našla její matka svíčku, zapalovač a láhev alkoholu, o nichž se předpokládá, že explodovaly kvůli špatně větranému prostoru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený News In Bullets (@newsinbullets_app)

„Byla jsem v obývacím pokoji a povídala si po telefonu se svou matkou. Najednou jsem slyšela, jak má dcera křičí mé jméno,“ řekla Kimberley Crane pro ABC News.

Matka na nic nečekala a ihned vyrazila do koupelny, ze které se ozývalo žalostné sténání malé dcery. „Jakmile jsem otevřela dveře, viděla jsem požár. Všechno hořelo, má dcera hořela a i věci v koupelně hořely,“ dodala zničená matka.

Žena svou dceru okamžitě vzala ven a sundala z ní hořící košili, zatímco sousedka volala 911. Destini, o které matka řekla, že „žila pro TikTok,“ byla odvezena na intenzivní péči, kde zůstala po dobu dvou týdnů.

Rodina viděla záznam tragédie

Telefon dívky po výbuchu stále pokračoval v natáčení. Dívka nebyla od incidentu schopna mluvit, rodina si však byla díky videozáznamu schopna odvodit, co se před samotným výbuchem odehrávalo.

Dívčina matka doufá, že se bude Destiny již brzy moci přesunout na popáleninové centrum, ale očekává se, že bude potřebovat několik měsíců, aby se po incidentu vzpamatovala a znovu získala pohyblivost krku, ramene a prstů.

Kimberley dodala, že se chtěla podělit o to, co se stalo, aby zvýšila povědomí o nebezpečí podobných kousků. Minimální věk pro používání aplikace TikTok je třináct let a aplikace byla již v minulosti spojena s řadou zranění mezi dětskými uživateli.

Rodiče mohou omezit, jaký obsah mohou jejich děti vidět. Každý chytrý telefon disponuje funkcí, díky které budete mít o aktivitě na internetu u svých dětí přehled a můžete předejít potenciálnímu nebezpečí.

Autor: František OlšaSouvisející články