Morální dno: Reportérka předstírala pomoc v oblastech postižených silnými bouřemi. Nad videem budete kroutit hlavou

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
susanna ohlen
Zdroj: Profimedia

Některým lidem se při čtení zpráv o tom, jaké hrůzy se dějí v posledních dnech v Německu a Belgii, chce plakat. Jiní ale očividně bohužel přemýšlí, jak na lidech, jejichž domovy zasáhly silné bouře a povodně, vydělat. A mezi ně patří nepochopitelně i profesionální reportérka Susanna Ohlen. Informuje o tom Daily Mail.

Silné povodně v Bad Münstereifel v Německu si v nedávné době vyžádaly celkem 128 obětí na životech. Bohužel se nejedná o jedinou postiženou oblast v zemi. Mnozí dobrovolníci se proto snaží lidem z postižených oblastí pomoci materiálně, finančně, ale také s úklidem.

Většina to dělá z dobré vůle, z lítosti k pozůstalým a k těm, kteří přišli o domov. Bohužel se najdou i lidé zištní, kteří nehnou ani rukou, ale hledají slávu a uznání. A právě taková je Susanna Ohlen.

Přistižena na videu

Susanna Ohlen pro natáčení reportáže z postižené oblasti podle informací z dailymail.co.uk nanesla na své oblečení bláto, následně si ušpinila také obličej. Mělo to zřejmě navodit dojem, že i ona sama lidem v zasažených oblastech pomáhala.

Místo toho, aby vyvolala v lidech silné emoce, ale dostala vyhazov. Její chování totiž bylo natočeno na amatérském videu, ze kterého je jasné, že se Sussana ušpinila záměrně, nikoli při práci.

„Přístup naší reportérky jasně odporuje novinářským principům a našim vlastním standardům. V pondělí jsme jí proto propustili ihned poté, co jsme se o tom dozvěděli,“ okomentoval celou situaci novinářský kanál.

Postižená je nejedna oblast

Ačkoli se bohužel najdou i lidé, kteří se snaží na všem jenom profitovat, stále je naštěstí celá řada dobrovolníků, kteří skutečně chtějí lidem pomoci. A rozhodně je s čím, postižených oblastí je totiž v Německu celá řada.

V Severním Porýní bylo nedávno potvrzeno celkem 46 obětí na životech včetně čtyř hasičů, kteří do zaplavených oblastí vyjeli pomáhat. Velmi špatně je na tom také Belgie, kde zemřelo v posledních dnech 31 lidí.

Celkově si v obou zemích povodně vyžádaly již téměř dvě stovky životů. Záchranáři mají plné ruce práce a každý, kdo ochotně zapojí ruku k dílu, se hodí. Pomoc je podle webu novinky.cz potřeba také s hledáním pohřešovaných, jejichž fotky zoufalí příbuzní sdílí, kde se jen dá.

Zdroj: Daily Mail, YouTube

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články