Muž šlápl na břicho těhotné ženě. Pak dostal záchvat smíchu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tehotenstvi
Zdroj: Shutterstock

Napadení několika lidí včetně pracovníka záchranné služby má na kontě teprve devětadvacetiletý mladík. U soudu ale stanul původně za kruté jednání s těhotnou ženou a až postupem času se začalo ukazovat, že toho má na svědomí víc. Lítost ale rozhodně neprojevil.

Začalo to na velkém večírku, kde se Shaun Roberts potkal se dvěma ženami. Po nějaké chvíli se je rozhodl pozvat k sobě domů, kde by prý mohli společně pokračovat v pití. Ony souhlasily, neměly ale ani tušení, co se bude dít. Nejprve se celá trojice bavila.

Podle výpovědi svědků se už na večírku předtím braly drogy a hodně se pilo. Jedna z žen, Eleanor Bradshaw, přitom byla těhotná. Až v soukromí se ale ukázalo, že Roberst není psychicky úplně v pořádku. V jednu chvíli ho rozrušila konverzace o dětech a začal šílet.

Prosily ho, aby je nechal odejít

Najednou se změnil k nepoznání. Začal na obě ženy křičet a fyzicky je napadl. Když ho prosily, aby přestal, nenechal je odejít. Opakovaně je udeřil, a když Bradshaw upadla na zem, vrhnul se na ni. Začal ji kopat a šlapat jí na břicho.

U toho podle všeho křičel, že si dítě nezaslouží. Pak najednou přestal, sedl si na zem a začal se nekontrolovaně smát. To dalo oběma ženám možnost uniknout. On se je ani nesnažil zastavit. Následně byl pak Roberts vyšetřován ve vazbě.

Soud mu nicméně dovolil propuštění na kauci. Poté se bohužel dopustil několika dalších trestných činů, z nichž většina se týkala fyzického napadení člověka. Před soudy se tak začal objevovat opakovaně.

Měl prý obtížnou výchovu

I přesto, že není očividně Roberts v pořádku, jeho matka a přátelé ho podporují a snaží se mu pomoci. Argumentují i tím, že v dětství neměl úplně nejlepší výchovu, a není tak divu, že má psychické problémy. To prý ale není důvod k tomu, aby skončil za mřížemi.

I přes opakované napomínání ale pachatel opakuje stále své chyby, a už několikrát dokonce napadl i vysoce postavené úředníky. Jak je možné, že je i v těchto případech opakovaně propouštěn na kauci, to zákony nejsou schopné říci.

Nakonec si ze všeho odnesl muž poměrně směšný trest. Dostal dva měsíce vězení za přestupky a šest měsíců za maření policejní a záchranářské akce tím, že opakovaně fyzicky napadl jejich příslušníky.

Zdroj: mirror.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články