Muž zabil ročního chlapce, protože roztrhal polštář. Další děti zranil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zranene dite
Zdroj: Sergey Mikheev/Shutterstock.com

Marvir Rex Lake (24) čelí obvinění z vraždy malého chlapce Ahrena Joshuy DeHarta. Ten utrpěl mnohočetná zranění i zlomeninu lebky. Chlapec měl roztrhat polštář, následně na něj muž zaútočil wrestlingovými pohyby. Dítě zemřelo v nemocnici. Píše o tom web Daily Mail.

Lake pracoval jako chůva, když se o malého chlapce staral. Texaské policii posléze sám přiznal, že má problémy s ovládáním hněvu a malého chlapce zpacifikoval wrestlerskými chvaty. Posléze si ho chytil ve fotbalovém držení za hlavou.

Zlomená lebka, poškozený mozek i krvácení do plic

Lake byl po chlapcově smrti zatčen. Oběť podle zahraničních médií utrpěla vnitřní zranění, mnohočetná vnější zranění včetně zlomeniny lebky, poškození mozku a krvácení do plic. „Lake údajně původně řekl policii, že neměl tušení, jak byl chlapec zraněn,“ uvádí KFOX14.

Policie potvrdila i informace o jeho doznání. Skutečně tak měl na malého chlapce použít bojové chvaty. „Lake údajně přiznal problémy s hněvem a řekl, že nezná svou vlastní sílu,“ informuje o tom web Daily Mail. Později ale tvrdil něco jiného: „Neublížil jsem mu na hlavě. Způsobil jsem jen vnitřní zranění.“

Vše se stalo 13. dubna, kdy Ahrenova matka svěřila do Leeho péče svého syna společně s dalšími dvěma dětmi. Pár hodin před napadením všichni společně volali přes videohovor jeho matce. „Můj syn vypadal zdravě, ale plakal a byl rozrušený,“ popsala žena pro Daily Mail.

O čtyři hodiny později už muž telefonoval ženě s tím, že chlapec roztrhal polštář a zvrací něco červeného. V čestném prohlášení stojí, že se matka domů dostala ještě před půlnocí. Když už přijela, její chlapeček na nic nereagoval.

„V nemocnici ho připojili na přístroje, které ho držely při životě,“ uvedl strýc ročního chlapce. Ten sám uvedl, že si nikdy nemyslel, že by jeho rodina někdy něco podobného mohla skutečně zažít. Jedná se nejen o pracovní selhání, ale celkové pochybení, protože nikdo nechápe, jak takový člověk může pracovat s dětmi.

Zranil i další dvě děti

Ahren nakonec svým zraněním podlehl v nemocnici 16. dubna. Další dvě děti byly v domě také nalezeny se zraněními. Informovala o tom tamní policie. Jak na tom jsou nyní, se neví, žádné informace úřady nepodaly.

Lake podle informací sám den před chlapcovou smrtí mluvil s policií, po které žádal odškodné za futon (matrace), kterou mu chlapec při zvracení zašpinil krví. Momentálně je muž stále ve vězení a na případné další kroky se prozatím čeká.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články